Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

ادبیات کودک و نوجوان نقش مهمی در ترویج ارزش‌های دفاع مقدس دارد

ادبیات کودک و نوجوان نقش مهمی در ترویج ارزش‌های دفاع مقدس دارد

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز با اشاره به ضرورت آشنایی کودکان و نوجوانان با ارزش‌های دفاع مقدس و تولید محتوا در این زمینه، گفت: ادبیات کودک و نوجوان نقش مهمی در ترویج ارزش‌های دفاع مقدس دارد.

ادبیات کودک و نوجوان نقش مهمی در ترویج ارزش‌های دفاع مقدس دارد

به گزارش آموزش php از کرج،‌ سردار سرتیپ دوم پاسدار ابوالفضل اسلامی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز، در حاشیه بازدید از سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، ضمن بازدید از غرفه‌های مختلف این نمایشگاه در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص ضرورت تولید محتوا در حوزه کودک و نوجوان، گفت: کودکان و نوجوانان باید از سن کم با قهرمان واقعی ایران اسلامی آشنا شوند و تولید محتوای فاخر در این زمینه بسیار موثر است.  وی با تاکید بر اثر گذار بودن کتاب کودک و نوجوان در شکل گیری شخصیت این قشر از جامعه، تصریح کرد: کتاب کودک و نوجوان یکی از بستر‌های مهم شکل گیری شخصیت است و باید از آن در جهت معرفی ارزش هایی، چون ایثار، فداکاری و از خودگذشتگی که از ویژگی‌های بارز شهدا بوده به درستی استفاده شود. مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان البرز با اشاره به حجم گسترده کتاب‌های خارجی کودک و نوجوان، اضافه کرد: برای نهادینه کردن ارزش‌های دفاع مقدس و آرمان‌های انقلاب اسلامی در میان نسل جوان نیازمند اهتمام در زمینه نهضت تولید محتوا هستیم. اسلامی در ادامه توجه به دو مسأله محتوای فاخر و متناسب کودک و نوجوان و همچنین توجه به فرم و زیبایی‌های بصری کتاب را از دیگر عوامل جذابیت کتاب کودک در حوزه دفاع مقدس برشمرد و عنوان کرد: کتاب دفاع مقدس باید برای کودکان و نوجوانان ساده سازی شود تا قابل فهم باشد و در ضمن به واسطه زیبایی‌های بصری باید برای آن‌ها جذابیت ایجاد کند تا قابلیت الگو پذیری از حماسه دفاع مقدس و همذات پنداری با قهرمانان آن را برای کودکان و نوجوانان فراهم آورد. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

۱۰۰۷ اثر استان گلستان در فهرست آثار ملی کشور

ش مه 20 , 2023
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: تاکنون یکهزارو ۷ اثر از اثار استان گلستان در فهرست اثار ملی کشور به ثبت رسیده است.