Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

استاندار یزد:‌ نهادهای مردمی یزد در حوزه ورزش آماده همکاری با تاجیسکتان هستند

استاندار یزد:‌ نهادهای مردمی یزد در حوزه ورزش آماده همکاری با تاجیسکتان هستند

استاندار یزد با اشاره به اهمیت ظرفیت نهاد‌های مردمی در ایران و استان یزد،‌گفت: نهادهای مردمی استان یزد همکاری با تاجیکستان هستند.

استاندار یزد:‌ نهادهای مردمی یزد در حوزه ورزش آماده همکاری با تاجیسکتان هستند

به گزارش آموزش php از یزد، مهران فاطمی پیش از ظهر امروز در جریان دیدار با وزیر ورزش و جوانان تاجیکستان اظهار کرد: مواضع سیاسی مشترک مبتنی بر صلح و آرامش در منطقه، میراث فرهنگی مشترک، مناسبت‌های مختلف مشترک، سند‌های امضا شده مشترک در بین دو کشور و سفر‌های مختلف به دو کشور نشان از عمق ارتباط جمهوری اسلامی با تاجیکستان است.

وی با اشاره به جاذبه‌های گردشگری کم نظیر استان افزود: یزد، تنها شهر ثبت میراث جهانی جمهوری اسلامی ایران در یونسکو با چندین اثر ثبت جهانی و معماری بی نظیر و نخستین شهر خشت خام دنیا با همزیستی مسالمت آمیز بین ادیان مختلف، پرورش دانشمندان و عالمان بسیار بزرگ و مراکز علمی و دانشگاهی پرسابقه است.

استاندار یزد گفت: دومین استان معدنی جمهوری اسلامی و اولین استان معدنی کشور به لحاظ تعدد مواد معدنی، قطب تولید کاشی و سرامیک و پنمجمین تولید کننده کاشی و سرامیک دنیا، وجود صنایع فولادی و پنجمنین استان صنعتی جمهوری اسلامی نیز از ویژگی‌های دیگر این استان است.

فاطمی با بیان این‌که نهادهای مردم یزد آماده همکاری با تاجیکستان هستند، تصریح کرد: کسب رتبه اول کنکور سراسری در بیش از ۳۰ سال، وجود بیش از ۱۲۰ سازمان مردم نهاد با مشارکت بالای اجتماعی جوانان در حوزه‌های مختلف، جایگاه بالای ورزش اسب سواری، دوچرخه سواری شمشیر بازی و تیراندازی با کمان نیز از خصوصیت‌های یزد به شمار می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه‌های مردم نهاد استان در حوزه جوانان، آمادگی همکاری مشترک با سایر نهاد‌های مردمی کشور تاجیکستان دارند و در حوزه تجهیزات ورزشی آمادگی تفاهم نامه مشترک داریم.

استاندار یزد در پایان گفت: برای برگزاری مسابقات دوستانه ورزشی مورد علاقه تاجیکستان نیز آمادگی داریم و بر این باور هستیم که با زمینه‌های فراوان همکاری دوجانبه روابط بین جمهوری اسلامی ایران و کشور تاجیکستان به ویژه در حوزه ورزش، جوانان، کسب و کار و فرهنگ را بیش از پیش گسترش دهیم.

پایان پیام/د

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

تشییع پیکر مطهر یک شهید گمنام در محمودآباد

س دسامبر 26 , 2023
پیکر مطهر یک شهید گمنام با حضور مردم ولایتمدار محمودآباد از مقابل سپاه تا آستانه امامزاده قاسم(ع) تشییع شد.