Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

اعتصاب گسترده پرستاران در انگلیس

اعتصاب گسترده پرستاران در انگلیس

پرستاران بیش از نیمی از بیمارستان‌ها و موسسات درمانی انگلیس از روز یکشنبه دور جدیدی از اعتصاب را در اعتراض به شرایط دستمزد و کار خود آغاز کردند.

اعتصاب گسترده پرستاران در انگلیس

به گزارش گروه بین‌الملل آموزش php، پرستاران و پرسنل بهداشت و درمان نیمی از بیمارستان‌ها و کلینیک‌های درمانی انگلیس از روز یکشنبه اعتصاب جدیدی را برای مدت 28 ساعت تا پایان روز دوشنبه به اجرا گذاشتند. به نوشته پایگاه «بی.بی.سی»، این اعتصاب با سازمان‌دهی اعضای اتحادیه «کالج سلطنتی پرستاری» اجرا شده و برای نخستین بار خدمات درمانی حیاتی نظیر بخش‌های مراقبت ویژه در بیمارستان‌های انگلیس را نیز تحت تاثیر قرار داده است. «استیو بارکلی»، وزیر بهداشت انگلیس از روند تشدید اعتصاب در بخش بهداشت و درمان این کشور انتقاد کرده است. وزیر بهداشت انگلیس در واکنش به این اعتصاب گفت: «این اعتصابها فشار بیشتری را بر سرویس سلامت ملی انگلیس وارد کرده و اختلالاتی شدید را برای بیماران موجب می‌شود.» «جولیان هارتلی»،  یک مقام سرویس سلامت ملی انگلیس گفت، این اعتصاب «نگران کننده‌ترین اعتصاب اجرا شده تا کنون» است و برخی از بخش ها واقعا در تامین خدمات به مشکل برخورده‌اند. «نیک هالم»، یکی دیگر از مدیران سرویس سلامت ملی انگلیس بیان کرد، این اعتصاب باعث «اختلالات چشمگیر و افزایش ریسک برای بیماران» انگلیسی می‌شود اما برنامه هایی برای حفظ «ایمنی تا جای ممکن» در نظر گرفته شده‌اند. «پت کالن»، دبیر کل اتحادیه کالج سلطنتی پرستاری انگلیس اظهار کرد: «پرستاران انگلیسی به دنبال یک توافق عادلانه هستند و دولت انگلیس باید به موجب این توافق نشان دهد که حرفه آنها را درک کرده و برای آن ارزش قائل است.» اعضای اتحادیه «یونایت»، یکی دیگر از اتحادیه‌های نماینده پرستاران در انگلیس نیز از سازماندهی اعتصاب از سوی اعضای این اتحادیه در روز دوشنبه خبر داده است. پرستاران معترض انگلیسی نه فقط خواستار افزایش حقوقشان شده تا بتوانند بحران فعلی هزینه‌های معیشتی را مدیریت کنند بلکه همچنین خواستار جذب نیروهای بیشتری در بخش پرستاری با هدف رفع کمبود نیرو شده‌اند. کالج سلطنتی پرستاری با پیشنهاد دولت لندن در خصوص افزایش حقوق پنج درصدی در سال 2023-2024 به همراه یک مبلغ 1655 پوندی مخالفت کرده و آن را ناکافی دانسته است. پرستاران انگلیسی پیش از این در تاریخ‌های ششم و هفتم فوریه و 18 و 19 ژانویه سال جاری میلادی نیز دست به اعتصاب زده بودند. پایان پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

کرونا در مازندران| از افزایش ملایم موارد ابتلا تا دومین روز بدون فوتی

د مه 1 , 2023
تعداد بستری‌شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل در شبانه‌روز گذشته با شناسایی تعداد ۲۱ بیمار کرونایی جدید، به ۵۲ نفر رسید که از این تعداد ۶ نفر بدحال هستند.