Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

افزایش درآمد کلی تعرفه پرستاری/ رشد ۳۰ درصدی ارزش نسبی خدمات پرستاری

افزایش درآمد کلی تعرفه پرستاری/ رشد ۳۰ درصدی ارزش نسبی خدمات پرستاری

معاون پرستاری وزارت بهداشت از رشد ۳۰ درصدی ارزش نسبی (k ) پرستاری که به افزایش کلی ۷۵ درصدی درآمد حاصل از تعرفه پرستاری می‌انجامد ، خبر داد و‌ گفت: تعداد خدمات پرستاری از ۱۷ به ۲۷ بسته خدمت افزایش یافته است.

افزایش درآمد کلی تعرفه پرستاری/ رشد ۳۰ درصدی ارزش نسبی خدمات پرستاری

 به گزارش آموزش php به نقل از وبدا، عباس عبادی، معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به برگزاری دهها جلسه کارشناسی در وزارت بهداشت برای تدوین سند بازتوزیع و  ارزش گذاری خدمات ( kپرستاری) برای سال ۱۴۰۲ تصریح کرد: این سند در سال جاری به طور کامل اجرایی می شود.  · وی افزود: در جلسات کارشناسی دبیرخانه شورای عالی بیمه  و در ادامه رایزنی هایی که با  سازمان های بیمه گر و  دبیر محترم شورا از طریق معاونت پرستاری انجام شد، رشد ۳۵ درصدی در ضریب ریالی از ۱۴ هزار و ۹۰۰  تومان به ۲۰ هزار و ۱۰۰ تومان و میانگین رشد بالغ بر ۳۰ درصدی ارزش نسبی(k پرستاری) تصویب شد که منجر به افزاش کلی حدود ۷۵ درصدی درآمد حاصل از تعرفه و  همچنین افزایش تعداد خدمات از ۱۷ بسته خدمت به ۲۷ بسته خدمت گردید. عبادی با بیان این که افزایش درآمد یادشده،  نشانه رشد رو  به  جلوی تعرفه پرستاری است، گفت: این افزایش نوید شرایط مطلوبتری  را در سال جدید و سنوات آتی برای پرستاران می دهد. ·    وی افزود: پیگیری های جدی وزیر بهداشت برای تخصیص اعتبار تعرفه تا روزهای پایانی سال گذشته ادامه داشت و تاکنون قریب ۷۰ درصد اعتبار به بیمه های پایه و در ادامه به دانشگاههای علوم پزشکی، سازمان تامین اجتماعی و نیروهای مسلح و سایر بخش های غیردولتی تخصیص یافته است.    عبادی، پیگیری برای جاگذاری تعرفه پرستاری در سرانه سلامت بودجه ۱۴۰۲ را حاصل تلاش جمعی وزیر محترم و مسئولان وزارت بهداشت عنوان کرد و ادامه داد: تلاش داریم تا با اجرای قانون تعرفه پرستاری در کنار اصلاح عدالت در پرداخت، استانداردهای نیروی انسانی و کیفیت خدمات پرستاری به مردم عزیز  را بهبود ببخشیم.   معاون پرستاری وزارت بهداشت تصریح کرد: هزینه تعرفه ها اعم از پزشکی یا پرستاری را مردم پرداخت می کنند و  مستحقق دریافت مراقبت با کیفیت هستند. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

4 مورد هتک حرمت آمران به معروف در سمنان/ مسؤولان: پیگیری قضایی می‌کنیم

ج آوریل 21 , 2023
ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان سمنان در پی هتک حرمت آمران به معروف و ناهیان از منکر، از پیگیری قضایی این مسأله خبر داد.