Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

افزایش سرما در شرق و آلودگی هوای کلان‌شهرها‌/ بارش‌های تازه از امشب در کشور

افزایش سرما در شرق و آلودگی هوای کلان‌شهرها‌/ بارش‌های تازه از امشب در کشور

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته جاری در شرق و شمال‌شرق کشور به علت نفوذ توده هوای سرد، کاهش محسوس دما خواهیم داشت که ضرورت دارد تمهیدات لازم از سوی نهادهای متولی اندیشیده شود.

افزایش سرما در شرق و آلودگی هوای کلان‌شهرها‌/ بارش‌های تازه از امشب در کشور

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی آموزش php، درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت:‌ همانگونه که از قبل اعلام شد‌ بعدازظهر امروز سامانه بارشی از جنوب‌غرب وارد کشور می‌شود و در بوشهر، برخی مناطق خوزستان و فارس موجب بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد خواهد شد. وی افزود:‌ از روز آینده این سامانه بارشی تقویت می‌شود و در بوشهر، فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، کرمان، یزد و برخی مناطق استان‌های هرمزگان، اصفهان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان موجب بارش برف و باران خواهد شد که شدت بارش‌ها در فارس و بوشهر خواهد بود. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز چهارشنبه 28 دی در مناطقی از کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و یزد بارش برف و باران داریم، پنج‌شنبه در جنوب سیستان و بلوچستان و روز جمعه در برخی مناطق استان‌های ساحلی خزر و ارتفاعات البرز بارش پراکنده باران و بارش برف در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود. ضیائیان اضافه کرد:‌ از سه‌شنبه 27 دی تا پایان هفته به علت افزایش آلاینده‌های جوی، کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت پیش‌بینی می‌شود. وی اضافه کرد: روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته جاری در شرق و شمال‌شرق کشور به علت نفوذ توده هوای سرد کاهش محسوس دما خواهیم داشت که ضرورت دارد تمهیدات لازم از سوی نهادهای متولی اندیشیده شود. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت:‌ آسمان تهران فردا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود و روز آینده هوا در تهران ناسالم برای گروه‌های حساس است، همچنین روز پنج‌شنبه 29 دی نیز هوای پایتخت ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد بود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 7 درجه و یک‌درجه است. ضیائیان افزود: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 22 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و زنجان با کمینه دمای 11 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود. مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد:‌ فردا در 21 مرکز استان کمینه دما صفر و زیرصفر درجه خواهد بود که شامل یاسوج، همدان، گرگان، مشهد، کرمانشاه، کرج، قزوین، قم، شهرکرد، سنندج سمنان، ساری، زنجان، خرم‌آباد، تبریز، بجنورد، ایلام، اراک، ارومیه، اصفهان و اردبیل است. وی درباره وضعیت بارش‌ها در سال زراعی جاری گفت:‌ میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (مهر 1401) تا 23 دی 61.3 میلیمتر ثبت شد؛ میزان بارش پارسال در این بازه زمانی 69.2 میلیمتر بود، بنابراین بارش سال جاری 11.4 درصد کمتر از سال گذشته است. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

هم اندیشی برای به دست آوردن زبان مشترک علم و ثروت

د ژانویه 16 , 2023
طی نشستی که با حضور دستگاه‌های علمی استان البرز از جمله دانشگاه‌های مختلف استان و خانه صمت در مسیر ایجاد و به دست آوردن زبان مشترک علم و ثروت برگزار شد.