Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

انتقاد از صید شب چراغی در سواحل جاسک +فیلم

انتقاد از صید شب چراغی در سواحل جاسک +فیلم

صیادان جاسکی معترض هستند که صید شب چراغی در سواحل دریای عمان ضربات بزرگی به دسته های ماهی و ذخایر آبزیان وارد آورده است.

انتقاد از صید شب چراغی در سواحل جاسک +فیلم

به گزارش آموزش php از بندرعباس، صید شب چراغی در سواحل شهرستان جاسک سبب اعتراض صیادان سنتی شده است. فیلم های مختلفی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می دهد برخی از صیادان در مناطق مختلفی اقدام به صید شب چراغی می کنند و این روش مخرب، آسیب فراوانی به محیط زیست دریایی وارد آورده است. در تازه ترین ویدیوی منتشر شده، شناوری در چند مایلی روستای گنگان در شهرستان جاسک دیده می شود که با روش مخرب صید شب چراغی در حال صید هستند. چندی پیش عارف اکبری دادستان مرکز استان هرمزگان نیز در این زمینه دستورات ویژه ای صادر کرد تا با این روش در قالب گشت های ویژه ای برخورد شود. تاکنون ویدیوهای متعددی از صید شب چراغی در سواحل قشم، سیریک، جاسک، پارسیان و گرزه بندرلنگه منتشر شده که در آن فعالان اجتماعی خواهان توجه دستگاههای مسؤول در این زمینه شده اند و می گویند در صورت تداوم صید پرساین شب چراغی دیگر اثری از آبزیان در آبهای هرمزگان باقی نخواهد ماند. برخی منابع می گویند که صید گسترده شب چراغی در جهت صید ریزماهیان نیز صورت می گیرد که به بهایی اندک برای تبدیل به پودر ماهی برای خوراک دام و طیور ومزارع پرورش میگو فروخته می شود. مسعود بارانی مدیرکل شیلات هرمزگان نیز در این باره طی چندین بار بر ضرورت برخورد ویژه با صید شب چراغی تأکید و خواستار همکاری دستگاه های انتظامی و دریابانی و دیگر دستگاه های نظامی مستقر در دریا با این پدیده مخرب شده بود. پایان پیام/    

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

توزیع دو برابری مرغ در همدان به مناسبت شب یلدا

پ دسامبر 21 , 2023
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از توزیع دو برابری مرغ گرم نسبت به روزهای گذشته به مناسبت شب یلدا در استان خبر داد و گفت: تولید، توزیع و نظارت با قوت در انجام است به طوری که کمبود و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.