Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

برای راه‌اندازی متروی قم فقط مشکل تامین واگن داریم

برای راه‌اندازی متروی قم فقط مشکل تامین واگن داریم

شهردار قم با اشاره به اینکه متروی قم به طول 6 کیلومتر کاملا آماده شده است، خاطرنشان کرد: مسئولیت تهیه واگن با وزارت کشور است و ما امروز برای راه‌اندازی متروی قم فقط مشکل تامین واگن داریم؛ برای احداث فاز دوم مترو نیز برای سال آینده دو هزار و 500 میلیارد تومان اوراق اختصاص داده شده است.

برای راه‌اندازی متروی قم فقط مشکل تامین واگن داریم

به گزارش آموزش php از قم، سید مرتضی سقائیان‌نژاد شب گذشته در دیدار هنرمندان منتخب شهر مقدس قم که در سالن جلسات رضوان شهرداری قم برگزار شد، اظهار کرد: هدف اصلی این جلسات جهاد تبیینی است که مقام معظم رهبری نسبت به آن تاکید دارند.

وی اضافه کرد: اگر اتفاقات انجام شده به سمع و نظرات گروه‌های مختلف نرسد، امکان دارد سوء تفاهم‌هایی به وجود آید.

شهردار قم با اشاره به اینکه شهر یک موجود زنده است، مطرح کرد: این موجود زنده فقط دارای یک کالبد نیست بلکه روح شهر اهمیت بسیاری دارد و هنرمندان در تقویت روح شهر می‌توانند کمک بسیاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه در سال 1394، قم برنامه جامعی نداشت، عنوان کرد: با مشورت اساتید دانشگاه و حوزه برنامه 5 ساله‌ای برای شهر قم تدوین شد.

سقائیان‌نژاد با اشاره به اینکه یکی از معضلات اصلی در قم، زیرساخت‌های شهری بودند، خاطرنشان کرد: به همین دلیل برنامه 5 ساله نخست شهرداری بیش‌تر در عرصه سخت افزاری بوده است.

وی با بیان اینکه در محورهای مختلف شهری 35 تقاطع برای شهر برنامه‌ریزی شده است، تصریح کرد: برنامه دوم شهرداری قم از سال 1399 تا 1404 است.

شهردار قم با اشاره به اینکه بیش‌تر مسائل در برنامه دوم شهر قم نرم افزاری است، یادآور شد: در برنامه سوم تا سال 1409 تمام برنامه‌ها نرم افزاری خواهد بود.

وی با بیان اینکه تاکنون 22 تقاطع تکمیل شده است، ابراز کرد: اگر این تقاطع‌ها کامل شوند، تمام مشکلات ترافیکی شهر رفع خواهد شد.

سقائیان‌نژاد با اشاره به اینکه برخی از این خیابان‌ها بیش از 54 سال جزو طرح‌های قم بوده است، بیان کرد: تلاش داریم فاز5 عماریاسر را تا یک ماه آینده و ایام 22 بهمن تکمیل کنیم.

وی با بیان اینکه تمام چارچوب‌های یک کلانشهر در قم وجود دارد، اظهار داشت: محورهای مختلف شهری مانند انگشتان یک دست در ابعاد مختلف رشد داشته است.

شهردار قم با اشاره به اینکه در سال 94، عمر ناوگان اتوبوس‌رانی شهر 12 سال بود، عنوان کرد: با تلاش‌های انجام شده توانستیم عمر ناوگان اتوبوسرانی شهر قم را به 2 سال برسانیم.

وی با بیان اینکه سجایای بسیاری در شهر قم وجود دارد، مطرح کرد: در شهر قم، حرم مطهر حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران، حوزه‌های علمیه، مراجع تقلید و … وجود دارند.

سقائیان‌نژاد با اشاره به اینکه در عرصه سیما و منظر با مشکلاتی مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: در عرصه نرم افزاری گام‌های بسیار حساسی را خواهیم داشت که باید از ظرفیت هنرمندان در این عرصه بهره‌مند شویم.

وی با بیان اینکه در عرصه فرهنگی اتفاقات مطلوبی در شهر قم افتاده است، تصریح کرد: شهرداری در میدان حضور دارد و گاهی در فاصله یک روز در میان شهادت و میلاد، چهره شهر را تغییر خواهد داد.

شهردار قم با اشاره به اینکه شهرداری‌ها بیش از 372 وظیفه دارند، یادآور شد: متاسفانه هنوز مدیریت واحد شهری نداریم و مشخص نیست فرمانده اصلی شهر در عرصه اجرایی چه کسی است.

وی با بیان اینکه برای زمین حدود 17 کمیسیون تصمیم‌گیر هستند، ابراز کرد: شهرداری وظیفه اداره شهر و راه و شهرسازی وظیفه ساخت شهر را بر عهده دارد ولی امروز متاسفانه مباحث عمرانی نیز توسط شهرداری انجام می‌شود.

سقائیان‌نژاد با اشاره به اینکه شهر از طریق عوارض اداره می‌شود، بیان کرد: هزینه اداره شهر از جیب مردم پرداخت می‌شود در نتیجه هزینه‌کرد در شهرداری حساسیت بسیاری دارد.

وی با بیان اینکه باید با مشارکت مردم، شهر را اداره کرد، اظهار داشت: اقدامات شهرداری در سفره‌های مردم موثر است چراکه شهرداری‌ها از جنس مردم هستند.

شهردار قم با اشاره به اینکه حساسیت در شهرداری بسیار است، مطرح کرد: تشکیلات شهرداری امروز منسجم و هماهنگ با استان است و این موضوع منجر به ایجاد آرامش در شهر خواهد شد.

وی با بیان اینکه حدود دو هزار و 800 میلیارد تومان سرمایه‌گذار در شهر فعال هستند، عنوان کرد: در سال آینده پروژه تونل امام موسی صدر را خواهیم داشت که مشکلات ترافیکی خیابان اراک را رفع خواهد کرد.

سقائیان‌نژاد با اشاره به اینکه متروی قم به طول 6 کیلومتر کاملا آماده شده است، خاطرنشان کرد: مسئولیت تهیه واگن با وزارت کشور است و ما امروز برای راه‌اندازی متروی قم فقط مشکل تامین واگن داریم.

وی با بیان اینکه تلاش‌های بسیاری برای استفاده از واگن‌های متروی مشهد انجام شده است، تصریح کرد: برای سال آینده دو هزار و 500 میلیارد تومان اوراق برای احداث فاز دوم متروی قم اختصاص داده شده است.

پایان پیام/ 78048

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

دمای هوای اردبیل به ۱۰ درجه سلسیوس زیر صفر رسید

د ژانویه 15 , 2024
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: دمای هوای اردبیل و مشکین‌شهر طی شبانه‌روز گذشته به ۱۰ درجه سلسیوس زیر صفر رسید و امروز شاهد آسمانی صاف تا نیمه ابری در اکثر مناطق استان اردبیل هستیم.