Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

تخریب ۱۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم جاده‌های البرز

تخریب ۱۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم جاده‌های البرز

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: از ابتدای سال تاکنون ۲۴ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه‌های استان شناسایی شده است که از این تعداد ۱۰ سازه تخریب و مابقی نیز در دست اقدام است.

تخریب ۱۰ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم جاده‌های البرز

به گزارش آموزش php از کرج، حمید پرورشی، معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز، امروز در جمع اصحاب رسانه، گفت: ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه یکی از عوامل تأثیرگذار در بروز سوانح و تصادفات رانندگی است.

وی با بیان اینکه حفظ حریم و نگهداری از راه‌ها و ابنیه فنی راه‌ها از وظایف ذاتی راهداری است، افزود: هرگونه ساخت و ساز در حریم قانونی جاده‌ها  منوط به اخذ مجوز از اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان است.

این مقام مسؤول گفت: باتوجه به اهمیت این موضوع در بروز سوانح رانندگی، گشت های راهداری به صورت مداوم نظارت و رصد جاده ها را انجام می‌دهند و در صورت مشاهده یا گزارش ساخت و سازهای غیرمجاز، این اداره کل با اخذ حکم قضایی از مراجع ذیربط با جدیت نسبت به اعمال قوانین مربوطه اقدام می‌کند.

معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز با بیان اینکه مقابله با تجاوز به حریم راه‌ها از وظایف متولیان راه‌ها است، افزود: این اداره کل ضمن تعامل با کلیه ادارات و دستگاه‌های دولتی ذیربط با جدیت با هرگونه قانون گریزی و قانون شکنی مقابله می‌کند.

وی با تاکید براینکه این گونه تصرفات و ساخت و سازها در هر مرحله‌ای که باشند، پس از اخذ حکم قضایی، اقدامات قانونی انجام می شود، افزود: از ابتدای سال تاکنون ۲۴ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه‌های استان شامل احداث دیوار، ساختمان، تاسیسات، فنس کشی و … شناسایی شده است که از این تعداد ۱۰ سازه تخریب و مابقی موارد نیز در دست اقدام است.

این مقام مسؤول در پایان گفت: از شهروندان و کاربران جاده ای تقاضا داریم در صورت مشاهده هرگونه ساخت و ساز غیرقانونی مراتب را از طریق سامانه ۱۴۱ اطلاع دهند.

لازم به ذکر است سال گذشته ۸۶ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه‌های استان شناسایی شد که از این تعداد ۷۴ مورد تخریب و ۱۲ مورد در دست اقدام است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

برپایی کمپین زنان عاشورایی در میدان امام حسین(ع)

ش جولای 15 , 2023
کمپین زنان عاشورایی به مدت پنج شب در نمایشگاه عطر سیب واقع در میدام امام حسین(ع) برگزار می‌شود.