Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

جزئیات ساعت شروع مدارس و آغاز به کار ادارات اعلام شد/   دورکاری پنجشنبه‌ها تا نیمه شهریورماه

جزئیات ساعت شروع مدارس و آغاز به کار ادارات اعلام شد/ دورکاری پنجشنبه‌ها تا نیمه شهریورماه

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس جزئیات ساعت شروع مدارس و آغاز به کار ادارات و دستگاههای اجرایی را اعلام کرد.

جزئیات ساعت شروع مدارس و آغاز به کار ادارات اعلام شد/   دورکاری پنجشنبه‌ها تا نیمه شهریورماه

به گزارش آموزش php از شیراز، عبدالعلی کریمی با اعلام این خبر گفت: ساعت شروع مدارس مقاطع متوسطه و ابتدایی هفت صبح تعیین می‌شود و در راستای حمایت از خانواده و کاهش دغدغه والدینی که هر دو در دستگاه‌های اجرایی شاغل و دارای فرزند در مقاطع پیش‌دبستان و دبستان هستند، دستگاه‌های اجرایی در تعامل با یکدیگر مکلفند با شناور شدن ساعت شروع بکار یکی از والدین موافقت کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس اضافه کرد ساعت آغاز بکار کارکنان زن سرپرست خانوار نیز به صورت شناور خواهد بود.

کریمی در ادامه بیان کرد از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریورماه سال جاری ساعت کار ادارات فارس ۶ صبح الی ۱۳ است و تمامی دستگاه‌های اجرایی مکلفند از یک ساعت قبل از خاتمه کار و در مناطق گرمسیری همزمان با خاتمه کار، دستگاه های سرمایشی را خاموش کنند.

وی ضمن اعلام موافقت با دورکاری پنجشنبه‌های کارکنان دولت در فارس تا پایان تیرماه نیز گفت: دستگاه‌های مشمول برای رعایت ساعت کار هفتگی کارکنان، موظفند باقی مانده ساعت را به صورت دورکاری تعریف کنند؛ همچنین شورای تامین استان به منظور توسعه دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری، مدیریت بهینه مصرف انرژی و ارتقای بهره وری، پیشگیری و ارتقای آمادگی برای مقابله با بحران‌های احتمالی و حمایت از خانواده با دورکار شدن کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان از ابتدای اردیبهشت ماه تا پایان تیرماه در روزهای پنجشنبه به مدت سه ماه‌ در سال ١٤٠٢ موافقت کرد.

کریمی افزود: کار واقعی هر فرد باید بر اساس وظایف مشاغل عمومی و تخصصی برای انجام در پنجشنبه‌ها تعریف شود و مدیر یا رئیس سازمان هم باید بر انجام تکالیف دورکاری پنجشنبه‌ها نظارت کند و چنانچه انجام نشده باشد، به عنوان مرخصی محسوب شود.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی موظفند با استفاده از سامانه‌ها و امکانات ایجاد شده دولت الکترونیک ارایه خدمات به صورت الکترونیکی و غیرحضوری را در دستور کار خود قرار دهند و زمینه دسترسی شهروندان به تمامی خدمات خود را از طریق سامانه‌های الکترونیکی فراهم کنند، گفت: در این رابطه باید ضمن سرعت بخشیدن به تکمیل و بهره‌برداری از طرح ها و برنامه‌های پیشبینی شده برای توسعه دولت الکترونیک هر دستگاه زمینه و امکان دسترسی شهروندان به سامانه‌های ارایه خدمات را به صورت فراگیر و در اسرع وقت فراهم کند.

دبیر شورای اداری استان فارس افزود: پذیرش مراجعات مردمی و حضوری در روزهای شنبه تا چهارشنبه خواهد بود و دستگاه اجرایی موظف است اقدامات لازم را برای امنیت شبکه‌های اطلاعاتی مورد استفاده برای طرح دورکاری و محافظت از داده‌ها و اطلاعات انجام دهد.

کریمی اعلام کرد: کارمندان دورکار نیز موظفند ضوابط حفاظتی دستگاه متبوع خود را رعایت کرده و داده‌ها و اطلاعات مربوط به فعالیت یا فعالیت های شغلی خود را در اختیار اعضای خانواده یا سایر افراد قرار ندهند.

اولویت‌ها و الزامات کارمندان دورکار

وی در رابطه با الزامات کارمندان دورکار گفت: کارمند دورکار باید با دستگاه یا واحد سازمانی متبوع خود هماهنگی کامل داشته و از انضباط کاری لازم در خصوص حضور و تحویل به موقع محصول کاری خود برخوردار باشد.

دبیر شورای اداری استان فارس ادامه داد: همچنین بایستی همواره امکان دسترسی سهل و آسان به کارمند وجود داشته باشد به طوری که حداکثر به فاصله یک روز کاری پس از درخواست تلفنی دستگاه متبوع، کارمند جهت انجام امور مورد نظر و هماهنگی به واحد مربوط مراجعه کند مگر آنکه با هماهنگی قبلی در مرخصی باشد.

وظایف مدیران دستگاه‌های اجرایی

کریمی افزود: مدیر واحد متبوع کارمند یا کارمندان دورکار موظف است پس از پایان هردوره از طرح دورکاری، گزارشی در مورد عملکرد افراد ذیربط و نحوه پیشرفت امور به کارگروه اجرایی ارسال کند.

اولویت‌های فعالیت‌های دورکاری

وی به بیان اولویت‌های فعالیت‌های دورکاری و فعالیت های فیزیکی که قابلیت انجام در منزل را دارند، پرداخت و اظهارکرد: این اولویت‌ها شامل فعالیت ها یا وظایف مشاغل عمومی و اختصاصی هستند که به صورت الکترونیکی و در بستر اینترنت انجام می شود؛ همچنین باید امکان پاسخگویی به مکاتبات در بستر اتوماسیون اداری در منزل وجود داشته باشد.

کارکنان در ایام دورکاری گزارش کار هفته را تهیه کنند

معاون استاندار فارس، امور پژوهشی و تحقیقاتی و تهیه گزارش عملکرد فعالیت‌های انجام گرفته شده در طول هفته را از دیگر اولویت‌های فعالیت‌های دورکاری دانست و گفت: تهیه و تدوین گزارش های عمومی و تخصصی بازدیدهای صورت گرفته در طول هفته، انجام امور برنامه ریزی راهبردی و عملیاتی عمومی و تخصصی، برگزاری دوره های آموزشی مجازی، برگزاری جلسات، سمینارها به صورت ویدیو کنفرانس و سایر فعالیت های قابل انجام در منزل از دیگر اولویت‌ها در این زمینه محسوب می‌شود.

روال عادی خدمات‌دهی بیمارستان‌ها، بانک‌ها و مراکز امدادی

کریمی با بیان اینکه فعالیت‌های نیمه حضوری و الکترونیکی در حال انجام است، بیان کرد: بیمارستان‌ها، مراکز امدادی نظیر اتفاقات آب، برق و گاز، خدمات امداد جاده‌ای، مراکز بهداشتی و درمانی و سلامت، اورژانس، انجام امور بانکی در شعب، بخش های عملیاتی و دارای نوبت کاری، آتش نشانی و مراکز انتظامی، تأمین کالاهای ضروری و بخش عملیاتی خدمات پست باید به روال قبل خدمات‌رسانی کنند.

پایان پیام/ ف

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

شکست آزمایش موشک ایلان ماسک/بزرگترین موشک جهان در نیمه راه منفجر شد

پ آوریل 20 , 2023
موشک غول پیکر جدید اسپیس ایکس دقایقی پس از انفجار در اولین پرواز آزمایشی خود منفجر شد و در خلیج مکزیک سقوط کرد.