Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

جمهوری اسلامی ایران به یک قدرت فرامنطقه ای تبدیل شده است/ در بخش های مختلف علمی جز کشور های پیشرو در دنیا هستیم

جمهوری اسلامی ایران به یک قدرت فرامنطقه ای تبدیل شده است/ در بخش های مختلف علمی جز کشور های پیشرو در دنیا هستیم

امام جمعه موقت تهران گفت: جمهوری اسلامی ایران با هدایت رهبر فرزانه انقلاب امروز به یک قدرت منطقه ای و فرامنطقه ای تبدیل شده است.

جمهوری اسلامی ایران به یک قدرت فرامنطقه ای تبدیل شده است/ در بخش های مختلف علمی جز کشور های پیشرو در دنیا هستیم

به گزارش آموزش php از قزوین، حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد پیش از ظهر امروز در همایش استانی تجلیل از معلمان نمونه قزوینی که در محل سالن اجتماعات شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: پایه و اساس نظام مقتدر از نظر سیاسی، اجتماعی و فرهنگی «علم و دانش» است. از این جهت است که قرآن و انبیای الهی نیز به این مقوله توجه ویژه ای داشته اند. وی افزود: مسیر درست و عالمانه را می توان به کمک تفاسیر قرآن کریم پیدا کرد و یکی از اصلی ترین تفاسیر و برداشت هایی که می توان از قرآن کریم کرد توجه به مقوله علم و دانش است و این مهم به دست فکر و اندیشه توانمند جامعه فرهنگی به دست می آید. امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: کشور برای دستیابی به اقتدار و توسعه به رشد علم و دانش نیازمند است. در هر زمینه ای که موفق شده ایم پایه آن علم و دانش بوده و در هر زمینه ای که ضعفی در آن وجود داشته بدانید به دلیل دوری از توسعه علمی و دانشی است. حجت الاسلام ابوترابی فرد ادامه داد: یکی از اصلی ترین خلل موجود، عدم استفاده از مدیرانی با سبقه علمی بالا است و این موضوع خود را در زندگی و معیشت مردم نیز به خوبی نمایان می کند. وی عنوان کرد: وقتی مدیران توانمند بر مسند کار سوار نباشند تورم از درآمدها پیشی می گیرد و زندگی و معیشت برای مردم سخت تر می شود. امام جمعه موقت تهران گفت: در مدیرت ها باید به بهره وری و ارتقاء کیفیت نگاه جدی داشت و در برهه زمان کنونی تنها راه برون رفت از مشکلات گوش دادن به فرامین مقام معظم رهبری است که همواره بر توسعه علم و دانش و استفاده از مدیران توانمند و جوان تاکید می کنند. وی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران با هدایت رهبر فرزانه انقلاب امروز به یک قدرت منطقه ای و فرامنطقه ای تبدیل شده است. بر این اساس کسب موفقیت در بخش های مختلف علمی نشان از توسعه علم و دانش و نگاه مثبت حاکمیت به این مقوله مهم و اساسی است. حجت الاسلام ابوترابی فرد ضمن اشاره به اینکه با ارتقاء سطح علمی توانسته ایم بسیاری از دانش ها را به فناوری تبدیل کنیم، عنوان کرد: در تبدیل دانش علمی به فناوری های موشکی و هسته ای و… جز کشور های پیشرو در دنیا هستیم که این خود نشان از حرکت رو به جلوی جنهوری اسلامی ایران است. امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: در بخش های مختلف پزشکی نیز با محوریت قرار دادن علم و دانش، پیشرفت های چشم گیری را به دست آورده ایم. وی در بخش دیگری از صحبت خود با اشاره به ارائه آمار از کاهش نرخ بیسوادی در استان قزوین، بیان کرد: طی گزارشی که مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین داد اند تنها ۹۶۰ بازمانده از تحصیل در سطح استان قزوین وجود دارد و این موضوع مایه امیدواری است. دولت انقلابی و وزارت آموزش و پرورش نشان داده اند اهتمام ویژه ای جهت ریشه کن شدن بیسوادی در جامعه دارند. حجت الاسلام ابوترابی فرد تصریح کرد: برای ارتقاء سطح علم و دانش در جامعه نیازمند فراهم سازی زیرساخت های مناسب هستیم و باید مسئولین در این زمینه نیز تلاش مضاعفی داشته باشند.  امام جمعه موقت تهران در پایان گفت: استان قزوین ظرفیت های مناسبی را دارد و می تواند در جایگاه های برتر علمی بدرخشد و این اهتمام مسئولین استانی را می طلبد تا با حمایت از جامعه فرهنگیان، دانش آموزان و… شاهد تحقق این امر مهم باشیم. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

حمایت حقوقی و قضایی دادگستری فارس از توسعه پروژه‌های صنعت برق کشور

د مه 8 , 2023
حمایت حقوقی و قضایی دادگستری فارس از توسعه پروژه های جدید تولید انرژی در راستای کمک صنعت برق کشور مورد تأکید رئیس کل دادگستری استان فارس در نشست مدیران صنعت آب و برق استان فارس و مسئولان قضایی قرار گرفت.