Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

حربه جدید حزب جمهوری‌خواه برای استیضاح بایدن

حربه جدید حزب جمهوری‌خواه برای استیضاح بایدن

حزب جمهوری‌خواه آمریکا به دنبال اجرایی شدن مجوز طرح استیضاح بایدن، رای‌گیری رسمی را در مجلس نمایندگان آغاز می‌کند تا به واسطه آن مشروعیت کاخ سفید زیر سوال ببرد.

حربه جدید حزب جمهوری‌خواه برای استیضاح بایدن

به گزارش گروه بین الملل آموزش php، جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا در حال بررسی طرح مربوط به برگزاری رای‌گیری رسمی در میان مجلس نمایندگان این کشور هستند تا به موجب آن در ماه آینده مجوز تحقیقات جهت استیضاح بایدن را به دست آورند. اقدام آنها در حالی انجام می‌گیرد که هنوز هیچ مدرک مستدلی مبنی بر تخلف رئیس ‌جمهور آمریکا از جانبشان ارائه نشده است.

به گزارش «آسوشیتدپرس»، رهبران جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در جریان یک نشست غیرعلنی با قانون‌گذاران جمهوری خواه احتمال رای‌گیری را برای تحقیقات استیضاح بایدن مطرح کرده‌اند. این موضوع از جانب یکی فرد ناشناس در این مجلس به بیرون درز کرده است.

اقدام مذکور جهت رای‌گیری برای تحقیقات مربوط به استیضاح بایدن، به دنبال بن‌بست جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان با کاخ سفید، در اجرای طرح پیشین، مبنی بر درخواست اطلاعات مربوط به بایدن و خانواده‌اش صورت می‌گیرد.

به گفته رهبران جمهوری‌خواه، رای گیری برای تحقیقات استیضاح بایدن «غیرضروری» است با این حال آنها در حال بررسی مجدد طرحی هستند که وکلای حقوقی کاخ سفید عنوان می‌کنند، تحت تاثیر فقدان مجوز رسمی مجلس نمایندگان کل این تحقیقات فاقد «مشروعیت قانونی» است.

به نظر می‌رسد که برگزاری رای‌گیری در مورد طرح تحقیقات استیضاح رئیس جمهور، با توجه به اکثریت محدود جمهوری‌خواهان در این مجلس یک بازی پرمخاطره باشد که هیچ تضمینی برای موفقیت آن وجود ندارد. (جمهوری خواهان در این مجلس ۲۲۲ کرسی و دموکرات‌ها ۲۱۳ کرسی دارند).

تحت چنین شرایطی با وجود احتمال قطعی اتحاد میان نمایندگان دموکرات مجلس جهت مخالفت با طرح استیضاح، رهبران حزب جمهوری‌خواه برای موفقیت در رای‌گیری به حمایت متفق‌ القولی از جانب تمامی اعضای حزب خود نیازمند هستند.

در اصل رای‌گیری در مورد تحقیقات استیضاح بایدن، جمهوری خواهان مجلس نمایندگان را در حمایت از روندی که منجر به مجازات نهایی رئیس جمهور آمریکا و برکناری‌اش از مقام ریاست خود می‌شود، همراه می کند. این موضوع برای آن دسته از جمهور‌ی‌خواهانی که نماینده ایالت‌های نوسانی آمریکا هستند که بایدن در انتخابات سال ۲۰۲۰ در آنها پیروز شد، با ریسک سیاسی قابل توجهی همراه خواهد بود.

کاخ سفید پیشنهاد مطرح شده را تلاشی دیگر از سوی جمهوری‌خواهان برای منحرف کردن تمرکزشان از هرج و مرج و ناکارآمدی در سیستم مجلس نمایندگان عنوان کرده است. سخنگوی کاخ سفید در این رابطه گفته است که جمهوری‌خواهان از قبل ثابت کرده‌اند که این اقدام غیرقانونی بوده و ریشه در حقانیت ندارد، بلکه تنها از تمایلات سیاسی آنها جهت لکه‌دار کردن نام رئیس جمهور آمریکا آن هم به دروغ انجام می‌گیرد.  

«مایک جانسون» رئیس مجلس نمایندگان هم در این رابطه عنوان کرده است شواهدی از سوی جمهوری‌خواهان وجود دارد که «هشداردهنده» بوده و خاطر نشان کرده است، با وجود آنکه از انجام این کار لذت نمی‌برد، اما در برابر انجام آن مسوول است.

اظهارات جانسون درست یک هفته پس از دیدار وی با دونالد تارمپ، رئیس جمهور پیشن آمریکا مطرح می‌شود، کسی که ماه‌ها به متحدان خود در کنگره آمریکا فشار می آورد تا به تلافی دو طرح استیضاح دموکرات‌ها از وی، حتما بایدن را استیضاح کنند.

تاکنون هیچ مدرکی از سوی جمهوری‌خواهان علیه بایدن و مبنی بر اینکه وی در سمت قبلی و یا فعلی خود از موقعیت سیاسی‌اش سو استفاده کرده است، ارائه نشده است.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

اسرائیل از زمان «طوفان‌الاقصی» ۳۳۶۵ فلسطینی دستگیر کرده است

ج دسامبر 1 , 2023
گزارش‌ها حاکی است رژیم اسرائیل از بعد از عملیات حماس موسوم به «طوفان‌الاقصی» بیش از ۳۳۰۰ فلسطینی در کرانه باختری اشغالی دستگیر کرده است.