Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

دمای هوای اردبیل به ۱۰ درجه سلسیوس زیر صفر رسید

دمای هوای اردبیل به ۱۰ درجه سلسیوس زیر صفر رسید

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: دمای هوای اردبیل و مشکین‌شهر طی شبانه‌روز گذشته به ۱۰ درجه سلسیوس زیر صفر رسید و امروز شاهد آسمانی صاف تا نیمه ابری در اکثر مناطق استان اردبیل هستیم.

دمای هوای اردبیل به ۱۰ درجه سلسیوس زیر صفر رسید

مجید کوهی، مدیرکل هواشناسی استان اردبیل ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش php در اردبیل، اظهار کرد: در پی صدور هشدار سطح قرمز هواشناسی و ورود سامانه بارشی به استان بارش برف از ظهر یکشنبه تشدید شده و تا شب دوشنبه در غالب مناطق استان ادامه یافت و سبب به زمین نشستن برف خوبی در مناطق مرکزی و شمالی استان شد. وی افزود: ارتفاع برف در مدت مذکور در شهر اردبیل به ۴۲ سانتی‌متر رسید و همچنین در شهرستان مشکین‌شهر ۵۵، نمین ۵۲ تا یک متر، سرعین۳۴، گرمی ۲۵، بیله‌سوار ۳۰ و پارس‌آباد ۲۰ سانتی‌متر برف به زمین نشست. مدیرکل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: با خروج سامانه بارشی از سطح استان امروز شاهد آسمانی صاف تا نیمه ابری در اکثر مناطق استان اردبیل هستیم و دمای هوا تا ۴ درجه بالای صفر نیز می‌رسد. کوهی گفت: به لحاظ وجود بادهای جنوبی طی روز روند افزایش دما وجود خواهد داشت و طی بعدازظهر روز چهارشنبه با تشدید سرعت وزش باد کولاک شدید در سطح گردنه‌ها و محورهای مواصلاتی رخ خواهد داد. به گفته وی از روز پنجشنبه هفته جاری با استقرار پر کم فشار خزری در منطقه مه گرفتی و کاهش دید و پوشش ابر در منطقه رخ خواهد داد که در نوار شرقی استان بارش خفیف برف و یا باران است، اما روز جمعه مجدد روند دمایی افزایشی می‌شود. مدیرکل هواشناسی استان اردبیل با بیان اینکه دمای هوای فرودگاه اردبیل و مشکین‌شهر طی شبانه‌روز گذشته به منفی ۱۰ درجه سیلسیوس رسید، بیان کرد: دمای هوا طی ۲۴ ساعت گذشته در اردبیل، نیر و سرعین منفی ۷ درجه، در پارس‌آباد و نمین منفی ۹ درجه و در خلخال و کوثر یک درجه سیلسیوس ثبت شد‌. وی همراهی سامانه بارشی مدیترانه‌ای با رطوبت خزری و همچنین هوای سرد سیبریایی را علت بروز بارش سنگین برف در منطقه دانست و گفت: بارش مذکور سبب تقویت منابع آبی می‌شود. پایان‌پیام/۳۸۸۶/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

حجت‌الاسلام قمی: افزایش مشارکت در انتخابات به اقتدار ملی و منافع ملی کمک می کند

د ژانویه 15 , 2024
معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به این سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه انتخابات کلید تحول در کشور است،گفت: افزایش مشارکت در انتخابات به اقتدار ملی و منافع ملی کمک می کند.