Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

دومین کنگره هشت هزار شهید همدان با رویکرد تجلیل از خانواده‌های شهدا

دومین کنگره هشت هزار شهید همدان با رویکرد تجلیل از خانواده‌های شهدا

دبیر اجرایی دومین کنگره هشت هزار شهید استان همدان با بیان اینکه دومین کنگره شهدا با رویکرد تجلیل از خانواده معظم شهدا برگزار خواهد شد گفت: آزادسازی هشت هزار زندانی، ساخت هشت هزار منزل مسکونی و توزیع هشت هزار جهیزیه بخش دیگری از فعالیت‌های اجتماعی ستاد این کنگره خواهد بود.

دومین کنگره هشت هزار شهید همدان با رویکرد تجلیل از خانواده‌های شهدا

به گزارش آموزش php از همدان، سردار مهدی فرجی ظهر امروز در جلسه هماهنگی و ستاد پشتیبانی کنگره ملی شهدای استان همدان اظهار کرد: دومین کنگره هشت هزار شهید استان همدان در راستای تبیین و آشنایی نسل امروز جامعه با فرهنگ اصیل و ناب دوران دفاع مقدس برگزار خواهد شد. وی با بیان اینکه این کنگره با رویکرد تجلیل از خانواده معظم شهدا برگزار می‌شود افزود: سرکشی و بازدید از خانواده معظم شهدا از سوم خردادماه سال جاری آغاز شده و با حضور مسوولان، به‌منظور تجلیل از خانواده معظم هشت هزار شهید استان، مدالی به نام و اسم شهدا تهیه شده که تقدیم این عزیزان می‌شود. دبیر اجرایی دومین کنگره هشت هزار شهید استان همدان با تاکید بر اینکه ستاد اجرایی این کنگره متشکل از ۲۳ کمیته است که هرکدام کارهای تخصصی خود را پیگیری خواهند کرد  یادآور شد: اجلاسیه هشت هزار شهید استان هم مهرماه برگزار خواهد شد. وی با اشاره به اینکه برنامه فصل شیدایی در قالب کنگره برگزار خواهد شد تصریح کرد: این نمایش با حمایت‌های شهرداری همدان و سازمان هنری اوج در مرکز استان اجرا خواهد شد که ۳۰ دقیقه از این نمایش با محوریت همدان و در قالب موضوعات مختلف از جمله زندگی‌نامه شهدا، بمباران استادیوم قدس و … است. فرجی در ادامه متذکر شد: امسال مردم دارالمومنین همدان در انتظار برگزاری بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی استان با عنوان دومین کنگره ملی هشت هزار شهید استان هستند. مشاور فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان در ادامه اظهار کرد: تولید مستند، انیمیشن، پادکست، اینفوگرافی شهدا، برگزاری یادواره‌ها در نقاط مختلف استان به منظور پاسداشت مقام شامخ شهدا و بیان روایت‌های مختلف از ادبیات دفاع مقدس بخشی از برنامه‌های ستاد دومین کنگره ملی هشت هزار شهید استان همدان در راستای تبیین و آشنایی نسل امروز جامعه با فرهنگ اصیل و ناب دوران دفاع مقدس خواهد بود. وی خاطرنشان کرد: آزادسازی هشت هزار زندانی، ساخت هشت هزار منزل مسکونی، توزیع هشت هزار جهیزیه و کاشت بیش از بیست و چهار هزار نهال به نیت هشت هزار شهید گرانقدر استان بخش دیگری از فعالیت‌های اجتماعی ستاد این کنگره خواهد بود. فرجی همچنین از برگزاری جشنواره‌های فرهنگی، هنری، چاپ و نشر ماهنامه جادوانه‌ها، فصل‌نامه زنگ حماسه با رویکرد کودک و نوجوان، برپایی موکب در ایام اربعین و محرم و صفر، تجلیل از فرزندان نخبه شهدا و ایثارگران و شناسایی و حمایت از سرپرستان خانوار در این کنگره خبر داد. دبیر اجرایی دومین کنگره هشت هزار شهید استان همدان با تاکید مخاطب اصلی این کنگره نوجوانان و جوانان هستند، تصریح کرد: در این راستا با پیگیری‌های اداره کل آموزش و پرورش استان و سازمان بسیج دانش آموزی استان، یادواره‌های متعددی در سطح مدارس استان برگزار شده و دانش آموزان همدانی توانسته‌اند از مرکز فرهنگی باغ موزه دفاع مقدس استان به‌صورت رایگان بازدید کنند. وی در پایان یادآور شد: به‌منظور ایجاد شور و اشتیاق و ارائه معارف دفاع مقدس، یادواره شهدای ورزشکار با حضور حداکثری نوجوانان و جوانان همچنین حضور خانواده معظم شهدای ورزشکار برگزار شده است. پایان پیام/89033/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

۷۴۰ هزار هکتار از جنگل‌ها و مراتع چهارمحال و بختیاری مستعد آتش‌سوزی است

س جولای 4 , 2023
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: هم‌اکنون ۷۴۰ هزار هکتار از وسعت استان شامل جنگل‌ها و مراتع متراکم و نیمه‌متراکم با تراکم پوشش بیش از ۲۵ درصد در شرایط بحرانی آتش‌سوزی قرار دارد.