Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

روال قانونی تحویل پروژه مجتمع فرهنگی و هنری قوچان به شهرداری طی نشده است

روال قانونی تحویل پروژه مجتمع فرهنگی و هنری قوچان به شهرداری طی نشده است

شهردار قوچان گفت: پروژه مجتمع فرهنگی و هنری قوچان مربوط به ارشاد اسلامی بوده که دارای بدهی میلیاردی در خصوص زمین و پروانه هست و هنوز روال قانونی آن برای تحویل این پروژه به مجموعه شهرداری طی نشده است.

روال قانونی تحویل پروژه مجتمع فرهنگی و هنری قوچان به شهرداری طی نشده است

به گزارش آموزش php از قوچان، ابوالفضل فاضلی حق پناه عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به بازدید سال گذشته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از مجتمع فرهنگی و هنری قوچان و ارائه برخی پیشنهادها در این زمینه، اظهار کرد: برای ساخت این مجتمع قراردادی بین شهرداری و ارشاد اسلامی بسته‌شده بود اما تاکنون بدهکاری‌ها درزمینه پروانه و زمین به شهرداری پرداخت‌نشده است.

وی بابیان اینکه پیشنهاد داده شد تا ساختمان، کارشناسی و ارزش گذاری و این پروژه به دلیل بدهی میلیاردی هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شود، گفت: شهرداری موظف است تمام املاک و اراضی مربوطه را حساب‌وکتاب کرده و به دنبال اعاده حیثیت املاک باشد.

شهردار قوچان با یادآوری این مطلب که دستگاه‌هایی همچون آموزش‌وپرورش یا میراث فرهنگی نیز زمین‌های شهرداری را بدون تعیین تکلیف در اختیار دارند، بیان کرد: در حال حاضر پروژه مجتمع فرهنگی مربوط به ارشاد اسلامی بوده و هنوز روال قانونی برای تحویل پروژه به شهرداری صورت نگرفته است اما در صورت تحویل، کاربری مجتمع فرهنگی و فرهنگسرای آن حفظ می‌شود.

فاضلی حق پناه با اشاره به شناسایی ساختمان‌های دارای مشکل و مخروبه و اعلام آن‌ها به مجموعه دستگاه قضایی تصریح کرد: در زمینه ساختمان‌های مخروبه که موجب ایجاد برخی بزه‌ها شده است اخطارهای لازم به مالکان داده تا پس از هماهنگی با دادستانی دستور تخریب یا ساخت دیوار صادر شود.

وی در خصوص گلایه‌ها در زمینه کرایه تاکسی‌های درون‌شهری و عدم نظارت بر عملکرد این بخش گفت: تاکسی‌ها بخش خصوصی است و تنها در یک نقطه با شهرداری اتصال دارد اما باید با کمک راهکارهای قانونی نحوه برخورد با تخلفات به دلیل وجود انتقادات زیاد مردمی در این زمینه سنجیده شود.

شهردار قوچان موظف است بدهی مجتمع‌های تجاری به شهرداری را رسماً اعلام کند

رئیس شورای اسلامی شهر قوچان هم در این نشست با اشاره به گلایه‌ها در زمینه عدم شفافیت برای بدهی‌های میلیاردی مجتمع‌های تجاری قوچان گفت: شهردار قوچان موظف است حداکثر تا یک ماه آینده میزان بدهی مالی دستگاه‌های اجرایی و نهادها، همچنین مجتمع‌های تجاری و اشخاص حقیقی و حقوقی را احصاء و بدون کم‌وکاست در اختیار رسانه‌ها و مردم قرار دهد.

علیرضا فخرآبادی بیان کرد: گلایه‌ها در زمینه تاکسی‌های درون‌شهری به‌حق بوده و آمار تعداد دستگاه‌ها نسبت به جمعیت زیاد است و خواسته‌های شورای اسلامی شهر در این زمینه محقق نشده که باید کمیسیون حمل‌ونقل و هیئت‌مدیره نسبت به این موضوع ورود جدی داشته باشند.

وی تأکید کرد: متأسفانه عده‌ای با اخذ مجوز تاکسی وسیله نقلیه خود را درون پارکینگ گذاشته و از آن استفاده نمی‌کنند پس تا زمانی که برابر قانون با متخلفان برخورد صورت نگیرد و مهر ابطال مجوز زده نشود مشکل تاکسی‌ها در قوچان حل نمی‌شود.

پایان پیام/۷۰۰۴۳

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

معاون اقتصادی وزیر کشور: دولت سیزدهم در رفع موانع پیش روی تولید جدیت دارد

پ آگوست 17 , 2023
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: با توجه به دستور رییس جمهور مبنی بر رفع موانع تولید و حمایت از واحدهای تولیدی، مشکلات این مجموعه ها در جلسات استانی و ملی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ می شود.