Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

زائران تا 25 شهریور می‌توانند با گذرنامه زیارتی به عراق بروند

زائران تا 25 شهریور می‌توانند با گذرنامه زیارتی به عراق بروند

امسال بیش از 700 هزار گذرنامه زیارتی برای سهولت زیارت اربعین صادر شد. رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا می‌گوید: این گذرنامه‌ها برای سفر به عراق تا پایان ماه صفر (25 شهریور) معتبر است.

زائران تا 25 شهریور می‌توانند با گذرنامه زیارتی به عراق بروند

به گزارش خبرنگار حج و زیارت آموزش php، امسال به منظور تسهیل زیارت اربعین، با توافق صورت گرفته با طرف عراقی گذرنامه زیارتی برای متقاضیان صادر شد. اعتبار این گذرنامه پنج ساله است و در حال حاضر فقط برای سفرهای زیارتی به عراق آن هم در ایام اربعین مورد استفاده قرار می‌گیرد. علی ذوالقدری، رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه فراجا می‌گوید: این گذرنامه‌ها فقط تا پایان ماه صفر برای سفر به عراق اعتبار دارد. بر همین اساس، زائران فقط تا ۲۵ شهریور می‌توانند با این گذرنامه‌ها به عراق سفر کنند و حداکثر یک ماه در عراق بمانند. پس از این زمان این گذرنامه‌ها برای سفر به عراق معتبر نیست و باید زائران برای زیارت عتبات گذرنامه بین‌المللی با اعتبار حداقل ۶ ماه داشته باشند. گذرنامه‌های زیارتی امسال برای نخستین‌بار برای سهولت تردد زائران اربعین صادر شد و قرار است در ماه‌های محرم و صفر برای سفر به عراق اعتبار داشته باشد. به گزارش فارس، امسال بیش از ۷۰۰ هزار گذرنامه زیارتی صادر شد و بیش از ۶۰ درصد زائران به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه پلیس من، خواستار صدور گذرنامه زیارتی بودند. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

جولان سگ‌های ولگرد در باند فرودگاه تبریز و سکوت مسئولان+ فیلم

د سپتامبر 11 , 2023
سازمان هواپیمایی کشور در حالی از بخشنامه ممنوع بودن ورود حیوانات زنده خصوصاً سگ به محوطه ترمینال‌های مسافری فرودگاهی خبر داد که امروز سگ‌های ولگرد در باند فرودگاه تبریز جولان دادند.