Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

سالگرد شهید احسان فتحی چم‌خانی در بهبهان برگزار می‌شود

سالگرد شهید احسان فتحی چم‌خانی در بهبهان برگزار می‌شود

آیین بزرگداشت سالگرد شهادت رزمنده جبهه مقاومت شهید احسان فتحی چم‌خانی از شهدای مدافع حرم استان خوزستان در شهرستان بهبهان برگزار می‌شود.

سالگرد شهید احسان فتحی چم‌خانی در بهبهان برگزار می‌شود

به گزارش آموزش php از بهبهان، آیین بزرگداشت هشتمین سالگرد شهادت رزمنده جبهه مقاومت شهید احسان فتحی چم‌خانی از شهدای مدافع حرم استان خوزستان در شهرستان بهبهان برگزار می‌شود.

این برنامه روز چهارشنبه 15 آذر در آستانه روز دانشجو از ساعت 19 آغاز می‌شود که اقشار مختلف مردم، دانشجویان، دانش‌آموزان، ورزشکاران، جوانان و نوجوانان خوزستانی در آن شرکت می‌کنند.

آیین بزرگداشت هشتمین سالگرد شهادت رزمنده جبهه مقاومت شهید احسان فتحی چم‌خانی در مسجد دانشگاه آزاد اسلامی بهبهان واقع در بلوار امیرکبیر، خیابان شهید بیانی برگزار می‌شود که جمعی از خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران، رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم در آن حضور می‌یابند.

حسین یکتا در آیین بزرگداشت هشتمین سالگرد شهادت رزمنده جبهه مقاومت شهید احسان فتحی چم‌خانی سخنرانی می‌کند و گروه سرود صدای انقلاب نیز به اجرای برنامه می‌پردازد.

همچنین محمدجواد توحیدی نیز در سالگرد شهید مدافع حرم احسان فتحی چم‌خانی در جمع مردم بهبهان و همشهریان سردار شهید اسماعیل دقایقی و سردار شهید مجید بقایی نوحه‌خوانی و مرثیه‌سرایی می‌کند.

در این برنامه معنوی همچنین سالروز تدفین 2 شهید گمنام در دانشگاه آزاد اسلامی بهبهان نیز گرامی داشته می‌شود.

  شهید احسان فتحی چم‌خانی برادر شهید بارونی فتحی چم‌خانی و نخستین شهید مدافع حرم بهبهان است که در روز 12 اردیبهشت‌ماه سال 1369 در شهرستان بهبهان دیده به جهان گشود.

تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت و سپس در روز 26 آبان‌ماه سال 1392 با عضویت رسمی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشغول به خدمت شد و در سال 1394 برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه شد.

پس از حمله تروریست‌های تکفیری به کشورهای اسلامی برای دفاع از حرم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) به سوریه رفت و در صف رزمندگان جبهه مقاومت قرار گرفت.

دانشجوی رشته تربیت بدنی بود و همزمان با روز دانشجو در روز 16 آذرماه سال 1394 در دفاع از حرم بانوی مقاومت، حضرت زینب کبری(س) و حضرت رقیه خاتون(س) در حلب سوریه شهدِ شیرین شهادت را چشید و میهمان سفره اباعبدالله الحسین(ع) شد.

شهید احسان فتحی چم خانی در سن 25 سالگی به فیض شهادت رسید و تربت پاکش در کنار برادر شهیدش در گلزار شهدای بهبهان زیارتگاه عاشقان است.

شهید بارونی فتحی چم‌خانی برادر شهید احسان فتحی چم‌خانی نیز در تاریخ 11 اردیبهشت‌ماه سال 1335 دیده به جهان گشود در تاریخ 23 تیرماه سال 1361 در سن 26 سالگی در عملیات رمضات به شهادت رسید.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

دیدار وزیر بین‌الملل حزب حاکم چین با امیرعبداللهیان

چ دسامبر 6 , 2023
وزیر بین‌الملل حزب حاکم چین در دیدار با وزیر امور خارجه ایران درباره توافقات و اسناد امضا شده در سفر آیت‌الله رئیسی به پکن، تحولات غزه و اوضاع افغانستان گفت‌وگو کرد.