Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

سفیر ازبکستان در ایران: ایجاد زنجیره صنایع بین دو کشور برای توسعه ارتباطات بسیار مهم است

سفیر ازبکستان در ایران: ایجاد زنجیره صنایع بین دو کشور برای توسعه ارتباطات بسیار مهم است

سفیر ازبکستان در ایران گفت: ایجاد زنجیره صنایع بین ایران و ازبکستان برای توسعه ارتباطات بسیار مهم بوده و سبب تولیدات و صادرات مشترک بین دو کشور می‌شود.

سفیر ازبکستان در ایران: ایجاد زنجیره صنایع بین دو کشور برای توسعه ارتباطات بسیار مهم است

به گزارش آموزش php از اردبیل، بهادر عبدالله‌یف، سفیر ازبکستان در ایران در نشست با استاندار اردبیل که در حاشیه برگزاری نشست وزرای گردشگری کشورهای عضو اکو در اردبیل انجام شد، اظهار کرد: یجاد زنجیره‌‌های بین صنایع از تولیدات مشترک بین ایران و ازبکستان با محوریت استان اردبیل بسیار مهم بوده و می‌تواند در آینده به صادرات مشترک تبدیل شود.  وی افزود: مردم ازبکستان به شهرهای ایران همچون اردبیل علاقه بسیاری دارند و درخواست داریم که اقدامات و برنامه‌ریزی‌های لازم جهت برقراری خط پرواز بین ازبکستان و اردبیل انجام شود. خواهرخواندگی بین اردبیل و یکی از شهرهای ازبکستان انجام شود سفیر ازبکستان در ایران بیان کرد: در رابطه با تاریخ اردبیل مطالعات بسیاری را انجام دادم و در زمان‌های گذشته بین شهرهای اردبیل ایران و سبز ازبکستان ارتباط بسیاری انجام شده است و باتوجه به این ارتباط عمیق و کهن، درخواست خواهرخواندگی بین اردبیل و یکی از شهرهای ازبکستان را داریم. عبدالله‌یف گفت: از آغاز ارتباطات و تعاملات بین اردبیل و کشور ازبکستان استقبال می‌کنیم و از ظرفیت‌های گسترده گردشگری و کشاورزی استان اردبیل آگاهی داشته و باتوجه به اراده ویژه دو‌ رئیس جمهور ایران و ازبکستان، قطعا در آینده نزدیک شاهد ارتباط کشور ازبکستان و ایران با محوریت اردبیل خواهیم بود. استاندار اردبیل: اردبیل و ازبکستان پتانسیل همکاری گسترده دارند سیدحامد‌ عاملی، استاندار اردبیل نیز در این دیدار اظهار کرد: استان اردبیل در حوزه‌های مختلفی اعم از گردشگری،صنعتی و کشاورزی پتانسیل‌های بسیار ویژه داشته و از ارتباطات بین اردبیل و کشور ازبکستان استقبال می‌کنیم. وی افزود: اردبیل یک پتانسیل ویژه و منحصر به فردی دارد که کوه سبلان که سومین قله بلند کشور ایران محسوب می‌شود، وجود آب‌های گرم درمانی، جنگل‌های هیرکانی، طبیعت حیران، همه این جاذبه‌ها با فاصله حداقلی از یکدیگر در دسترس است. استاندار اردبیل گفت: باتوجه به ارتفاع مناسب استان اردبیل از سطح دریا، تیم‌های ورزشی کشورمان از برگزاری اردوهای ورزشی در استان استقبال می‌کنند و در سطح استان اردبیل تولیدات با کیفیت بالای محصولات ورزشی و اسباب بازی و معدن مس مشکین‌شهر از ظرفیت‌های حوزه صنعت استان محسوب می‌شود. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

بقعه شیخ علاءالدوله سمنانی طی قرارداد ۱۵ ساله به میراث فرهنگی واگذار شد

ش اکتبر 7 , 2023
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به شرایط بقعه شیخ علاءالدوله سمنانی گفت: این بقعه طی قراردادی ۱۵ ساله به‌صورت رایگان به اداره کل میراث فرهنگی این استان واگذار شد.