Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

سقوط بالگرد «شینوک-47» نیروی هوایی کانادا

سقوط بالگرد «شینوک-47» نیروی هوایی کانادا

یک بالگرد «شینوک-47» نیروی هوایی کانادا با چهار سرنشین به دلایل نامشخص در شرق کانادا و نزدیک پایگاه نظامی سقوط کرد.

سقوط بالگرد «شینوک-47» نیروی هوایی کانادا

به گزارش گروه بین‌الملل آموزش php، یک فروند بالگرد «شینوک-۴۷» نیروی هوایی کانادا روز سه شنبه  با چهار سرنشین در شرق کانادا نزدیک یک پایگاه نظامی سقوط کرد. سقوط این بالگرد واکنش نخست وزیر کانادا را نیز به همراه داشت.

به نوشته وبگاه «ارو تایمز» بالگرد شینوک-۴۷ نیروی هوایی کانادا در استان «اونتاریو» سقوط کرد. این سانحه حین پرواز آموزشی نزدیک یک پایگاه نظامی رخ داد. این بالگرد به داخل «رودخانه اوتاوا» سقوط کرد.

نیروی هوایی کانادا در توییتی اعلام کرد: «امدادگران در حال حاضر در محل حادثه در جستجوی ۲ خدمه ناپدید شده این بالگرد هستند. ۲ خدمه دیگر این بالگرد برای مداوا به بیمارستان منتقل شدند.»

بالگرد شینوک-۴۷ ساخت شرکت بوئینگ آمریکا برای حمل و نقل نیروها، محموله‌ها و تجهیزات استفاده می‌شود. نیروی هوایی کانادا  به علت این سانحه هیچ اشاره‌ای نکرده است.

خبرگزاری «رویترز» نیز با پوشش این سانحه هوایی نوشت، «جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا پیش از جلسه کابینه به خبرنگاران گفت: «جستجو برای یافتن ۲ خدمه مفقود شده ادامه دارد.»

در سال ۲۰۲۰، یک بالگرد کانادایی در دریای مدیترانه در سواحل یونان سقوط کرد و ۶کشته بر جای گذاشت. در آن سانحه بالگرد سیلکون» نیروی دریایی کانادا در آب‌های یونان سقوط کرد. این بالگرد حین ماموریت از سوی نیروهای ناتو در اروپا بود. نام این بالگرد که از یک قبیله سرخپوستی در آمریکا گرفته شده کماکان در خط تولید قرار دارد و از قدرتمند‌ترین بالگردهای جهان به حساب می‌آید. ایران نیز یکی از کاربران این بالگرد است.

 پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

اعتیاد و جنون دستاورد قرص‌های شب امتحان

چ ژوئن 21 , 2023
افیون زیبایی که زهرش تا عمق وجود جوانان را می‌سوزاند. ریتالین همان جذاب زیبایی است، که قشر جوان مدعی است، جز بیدار و هوشمند نگه داشتن مغز در شب امتحان، مشکل دیگری ندارد که آن هم با یکی دو شب استراحت، بدن به حالت عادی برمی‌گردد، غافل ازآنکه این یاری‌گر شب‌های امتحان، می‌تواند جوانان را […]