Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

شبیه‌ساز مراقبت پرواز چه کاربردی دارد؟+ فیلم و تصاویر

شبیه‌ساز مراقبت پرواز چه کاربردی دارد؟+ فیلم و تصاویر

سامانه شبیه‌ساز مراقبت پرواز یکی از تجهیزات ساخت نیروی هوایی ارتش است که جهت آموزش دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین دوره‌های حین خدمت افسران عملیات مراقبت پرواز استفاده می‌شود.

شبیه‌ساز مراقبت پرواز چه کاربردی دارد؟+ فیلم و تصاویر

به گزارش خبرنگار سیاسی آموزش php، سامانه شبیه‌ساز مراقبت پرواز ساخت نیروی هوایی ارتش صبح امروز(سه‌شنبه ۲۳ خردادماه) با حضور سردار محمد شیرازی رئیس دفتر نظامی رهبر انقلاب، امیر خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش، امیر خلبان محمدرضا مروی‌نام فرمانده دانشگاه هوایی شهید ستاری و جمعی از متخصصان نهاجا رونمایی شد. این سامانه قادر است تا تمام شرایط یک برج مراقبت از قبیل؛ شرایط آب و هوایی، زمان و صحنه واقعی یک فرودگاه را شبیه‌سازی کند. شبیه‌ساز مراقبت پرواز جهت آموزش دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین دوره‌های حین خدمت افسران عملیات مراقبت پرواز استفاده می‌شود. سامانه مذکور یک مجموعه متشکل از پنج شبیه‌ساز است که برج مراقبت پرواز، رادار تقرب فرودگاهی و رادار کنترل هواپیما را شامل می‌شود.  

  امیر واحدی: می‌توانیم دانشجویان «برج مراقبت» را در همه زمینه‌ها آموزش دهیم امیر خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش درباره سامانه شبیه‌ساز مراقبت پرواز، گفت: این سامانه به دست دانشمندان غیور و جوانان نخبه ما در دانشگاه هوایی شهید ستاری طراحی و ساخته شده است. وی افزود: سامانه بومی شبیه‌ساز مراقبت پرواز برای اولین بار در کشور ساخته شده است و می‌توانیم با استفاده از این سامانه، دانشجویان رشته برج مراقبت را در همه زمینه‌ها آموزش دهیم. فرمانده نیروی هوایی ارتش، طراحی و ساخت سامانه شبیه‌ساز مراقبت پرواز را یک کار مهم برای افزایش تجربه دانشجویان دانست و گفت: دانشجویان می‌توانند با استفاده از این سامانه خود را در محیط فرودگاه قرار دهند.  

  وی ادامه داد: سامانه شبیه‌ساز مراقبت پرواز یکی از شبیه‌سازهای مورد نیاز ما برای آموزش دانشجویان نهاجا بود که با استفاده از تجربه پیشکسوتان و نخبگان دانشگاه شهید ستاری در این دانشگاه طراحی و ساخته شده است. امیر واحدی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران قطب شبیه‌سازهای پروازی در منطقه غرب آسیاست، تصریح کرد: شبیه‌سازهایی که قبلاً در اختیار داشتیم را به روزرسانی کرده و برای هواپیماهایی که شبیه‌ساز آن را نداشتیم، شبیه‌ساز آن‌ها توسط جهاد خودکفایی نهاجا طراحی و ساخته‌ شده است. فرمانده نیروی هوایی ارتش در پایان از آمادگی این نیرو برای ساخت شبیه‌ساز مراقبت پرواز برای سازمان‌هایی که به آن نیاز دارند، خبر داد.  

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

طعنه استاندار کرمان نسبت به سهم بالای وصول مالیات در این استان

س ژوئن 13 , 2023
استاندار کرمان با طعنه نسبت به زیاد بودن سهم وصول مالیات این استان با رقمی برابر با ۲۰ هزار میلیارد تومان گفت: این را گفته‌ایم که انگار کرمان پسرخاله دولت‌هاست که این مالیات زیاد را می‌دهد و کمک می‌کند.