Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

طبق مصوبه کمیسیون تلفیق منابع تأمین قیر دستگاه‌های اجرایی افزایش یافت

طبق مصوبه کمیسیون تلفیق منابع تأمین قیر دستگاه‌های اجرایی افزایش یافت

سخنگوی کمیسیون تلفیق در تشریح جزئیات جلسه عصر امروز این کمیسیون، گفت: طبق مصوبه جلسه امروز این کمیسیون، منابع تأمین قیر دستگاه‌های اجرایی افزایش یافت.

طبق مصوبه کمیسیون تلفیق منابع تأمین قیر دستگاه‌های اجرایی افزایش یافت

به گزارش گروه سیاسی آموزش php، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۲، در تشریح جزئیات جلسه عصر امروز این کمیسیون، گفت: در هفته گذشته ما بسیاری از پیشنهادات نمایندگان به تبصره‌های بودجه را مورد بررسی قرار دادیم. پیشنهادات کمیسیون‌ها به تبصره‌های بودجه از ابتدای روز جاری مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به بنده (ک) تبصره یک لایحه بودجه که به تأمین منابع قیر دستگاه‌های اجرایی اشاره دارد، گفت: در این بخش وزارت نفت مکلف شد تا معادل ۲۵ هزار میلیارد تومان نفت خام از محل منابع داخلی شرکت ملی نفت را در اختیار پالایشگاه‌ها قرار داده و به میزان آن از ابتدای سال ۱۴۰۲ مواد اولیه غیر (وکیوم باتوم) در اختیار دستگاه‌های اجرایی موضوع این قانون قرار دهد، البته باید گفت منابع پیشنهادی دولت در این بخش ۱۹ هزار میلیارد تومان بود.

زارع با اشاره به بند (الف) تبصره یک لایحه بودجه که سهم صندوق توسعه ملی، وزارت نفت، مناطق محروم و بودجه عمومی از محل فروش نفت مشخص می‌کند، گفت: به موجب ابلاغ سیاست‌های کلی برنامه هفتم  منابع این بند در قالب یک جدول شفاف شد تا مشخص شود منابع و مصارف کلیه محصولات زنجیره تولید و نفت گاز به چه میزان است. این برای نخستین بار بود که در بودجه جدولی برای منابع و مصارف کلی محصولات زنجیره تولید نفت و گاز در نظر گرفته می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به الحاق (یک تبصره) به تبصره یک لایحه بودجه در زمینه جلوگیری از هدررفت گاز فلر و اخذ عوارض آلایندگی در این بخش، گفت: سالانه حجم زیادی از گاز میادین نفتی و گازی به هدر می‌رود و تقریباً برآورد ما در این بخش ۴ میلیارد دلار است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس تأکید کرد: در این جلسه مصوب شد دولت هر متر مکعبی که گاز فلر می‌سوزاند، جریمه‌ای به نرخ ۵۰۰ تومان پرداخت کند.

زارع با اشاره به هدر رفت در شبکه توزیع گاز ادامه داد: در این راستا ۴ درصد از هدررفت گاز قابل پذیرش است، اما بیش از این، مصوب شد تا وزارت نفت براساس هر مترمکعب ۵۰ تومان جریمه شود.

وی با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق در زمینه حمایت از بازار سرمایه، گفت: نمایندگان کمیسیون پیرو بررسی‌های خود بند (د) تبصره دو بودجه را اصلاح کردند. به موجب این بند؛ به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داده شد به منظور حمایت از سرمایه سهامداران خرد در برابر مخاطرات بازار سرمایه تا ۱۰ هزار میلیارد تومان از سهام دولت در شرکت‌ها را در اختیار صندوق تثبیت بازار سرمایه قرار دهد.

زارع تأکید کرد: ان‌شاءالله تا فردا شب موارد درآمدی بودجه را به اتمام می‌رسانیم و از روز سه‌شنبه وارد بررسی مصارف بودجه سال آتی خواهیم شد. پیش بینی می‌شود بررسی مصارف بودجه به دو برابر زمان نیاز داشته باشد، با این حال تلاش داریم تا فرداشب کل منابع درآمدی دولت را جمع‌بندی کنیم.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

سخنرانی سخنگوی دولت در اهواز

ی فوریه 5 , 2023
مراسم بزرگداشت دهه مبارک فجر دوشنبه با سخنرانی سخنگوی دولت در مرکز علمی فرهنگی امام حسین (ع) اهواز برگزار می‌شود.