Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

قبله تهران در عید غدیرخم غرق شادی و سرور است

قبله تهران در عید غدیرخم غرق شادی و سرور است

همزمان با عید سعید غدیرخم، شهرری با برگزاری جشن‌ها و برنامه‌های متنوع فرهنگی غرق در نور و شور و شادی شد و وزیر کشور در روز این عید بزرگ به زیارت حرم سیدالکریم مشرف شد.

قبله تهران در عید غدیرخم غرق شادی و سرور است

به گزارش آموزش php از ری، مردم ولایتمدار شهرری همزمان با دهه ولایت و امامت، از روز عید قربان تا عید سعید غدیرخم با شرکت در برنامه‌های متنوع، عید بزرگ ولایت را با شور و شوق و با توزیع شربت و شیرینی و غذای گرم، بازخوانی واقعه غدیر و برنامه‌های متنوع فرهنگی جشن گرفتند. در روز ۱۸ ذی‌الحجه عید بزرگ شیعیان، آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، بقاع متبرکه، میادین اصلی و بوستان‌های شهر محلی برای برگزاری آئین جشن و سرور، نورافشانی و توزیع نذورات بود و قبله تهران امروز غرق در نور و شور و شادی شد.

حضور وزیر کشور در حرم سیدالکریم احمد وحیدی وزیر کشور همزمان با روز عید غدیر، بدون تشریفات در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) که بنابه فرموده امام هادی(ع) ثواب زیارتش برابر با ثواب زیارت حضرت اباعبدالله امام حسین(ع) در کربلاست، حضور یافت و به زیارت حضرت سیدالکریم و امامزادگان واجب التعظیم مجاورش مشرف شد.

توزیع بیش از ۲۴ هزار غذای نذری پخت و طبخ بیش از ۱۴ هزار پرس غذای متبرک در ضلع شرقی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) بمناسبت ایام دهه ولایت انجام و در روز عید غدیر بین زائران آستان مقدس توزیع شد. همچنین جشن عید غدیر و اطعام ۱۰ هزار و ۱۱۰ نفر در آستان بی بی زبیده(س) شهرری عصر امروز برگزار شد.

ثبت رکورد ملی همنوازی ۱۲۱ مرشد  آیین همنوازی ۱۲۱ مرشد ورزش زورخانه‌ای برای نخستین بار در تاریخ ورزشی ایران به میزبانی روستای امین‌آباد شهرستان ری با همکاری هیأت پهلوانی شهرری و به‌منظور ثبت رکورد ملی همنوازی ورزش باستانی به مناسبت عید غدیر خم برگزار شد.

برگزاری مراسم عقد بیش از ۴۰ زوج جوان به مناسبت فرارسیدن این عید بزرگ و فرخنده، بیش از ۴۰ زوج جوان در اتاق عقد آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه السلام خطبه عقد خود را جاری کردند تا در حریم حضرت سیدالکریم علیه السلام زندگی مشترک خود را آغاز کنند. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

روزنامه‌های ورزشی شنبه 17 تیر 1402

ش جولای 8 , 2023
روزنامه‌های ورزشی شنبه 17 تیر 1402