Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

مطالبه توقف دریافت وجه اضافه از مردم توسط خودروسازان/ چرا خریدار باید بابت «تجهیزات استاندارد» پول بپردازد

مطالبه توقف دریافت وجه اضافه از مردم توسط خودروسازان/ چرا خریدار باید بابت «تجهیزات استاندارد» پول بپردازد

کاربران سامانه فارس من با انتقاد از دریافت وجه اضافه توسط خودروسازان با عناوینی نظیر «خسارت تاخیر در تحویل» و «تجهیزات استاندارد اجباری» عنوان کرده‌اند که بعد از مصوب شدن قیمت‌های جدید خودروهای تولید داخل، این شرکت‌ها بابت خودروهای پیش‌فروش شده قبلی از مشتریان وجه اضافه دریافت می‌کنند.

مطالبه توقف دریافت وجه اضافه از مردم توسط خودروسازان/ چرا خریدار باید بابت «تجهیزات استاندارد» پول بپردازد

به گزارش خبرنگار اقتصادی آموزش php کاربران سامانه «فارس من» با ثبت پویشی با عنوان «چرا خودروسازان به مصوبه لازم الاجرای شورای رقابت عمل نمی کنند» عنوان کرده‌اند که پس از اعلام قیمت‌های جدید خودروهای تولید داخل، دو شرکت خودروساز داخلی برای تحویل خودروهایی که در گذشته و با قیمت‌های قبلی پیش فروش کرده‌اند مبالغ اضافه‌ای را  به عنوان تکمیل وجه از مشتریان دریافت می‌کنند.  این کاربران عنوان کردند که پس از اعلام قیمت‌های جدید خودروهای تولید داخل (سایپا و ایران خودرو) این دو شرکت مبالغ تکمیل وجه را براساس قیمت‌های جدید به مشتریان اعلام می کنند و این در حالی است که براساس مصوبه 473 شورای رقابت آمده است: «چنانچه مراجع ذیصلاح در رابطه با خودروهای انحصاری مشمول دستورالعمل قیمت شورا، با پیش فروش خودرو موافقت کنند به نسبت مبلغ پرداختی بابت پیش‌پرداخت، هر مشتری درصدی از قیمت رسمی خودرو را در زمان ثبت نام (نسبت به قیمت کارخانه) پرداخت کرده است در اینصورت سهمی از خودرو که پیش پرداخت آن قبلاً انجام شده مشمول هیچگونه تورم قیمتی احتمالی نخواهد شد و صرفاً بقیه سهم باقیمانده مشمول تورم بخشی احتمالی خواهد.» در خصوص دریافت مبالغ اضافه توسط خودروسازان یکی از مشتریان شرکت ایران خودرو به خبرنگار فارس، گفت: در دی ماه 1401 در طرح فروش محصولات ایران خودرو از طریق قرعه کشی شرکت کرده و برای دریافت یک خودرو پارس سال سفارشی (ELX) با موتور XU7p  با قیمت مصوب 2.091.258.000 ریال با موعد تحویل سه ماهه ثبت نام کرده است.

این خریدار خودرو، افزود: اما در فروردین ماه به یکباره به وی اعلام شده که باید مبلغ دیگری در حدود 25 میلیون تومان را باید به عنوان تکمیل وجه پرداخت کند. وی ، افزود:  براین اساس مبلغ 12.310.950 ریال بابت مابه التفاوت بیمه شخص ثالث، مبلغ 14.603.974 ریال بابت خسارت تاخیر در تحویل، مبلغ 29.561.253 ریال به عنوان مبلغ ماده 10 قانون سامان دهی، مبلغ 59.122.506 ریال مابه التفاوت ماده 28 مالیات شماره‌گذاری، و همچنین مبلغ 142.585.081 ریال به عنوان مبلغ جدید تجهیزات استاندارد اجباری از وی دریافت شده است. 

وی همچنین بیان داشت: طی تماس هایی که درخصوص این موضوع با شرکت ایران خودرو داشته، شرکت به وی اعلام کرده است که مورد پیش آمده برای مشتریان محدودی اتفاق افتاده و مبالغ اضافه دریافتی بازگشت داده می‌شود. این خریدار اظهار داشت: با وجود یک ماه از وعده ایران خودرو در خصوص بازگشت مبالغ اضافه دریافتی هنوز خبری از عودت مبلغ اضافه دریافتی نیست.  به گزارش فارس، همانطور که در پویش مذکور ذکر شده دریافت مبالغ اضافه علاوه بر ایران خودرو از سوی شرکت سایپا نیز صورت گرفته و کاربران سامانه (فارس من) در این خصوص از خودروسازان انتظار دارند تا مطابق با موازین قانونی در فروش و عرضه خودروها عمل کنند و براساس مصوبه 473  وجهی را به صورت اضافه از مشتریان دریافت نکنند. مقرر شده است این موضوع از سوی ایران‌خودرو به فارس پاسخ داده شود، آموزش php تا زمان دریافت پاسخ ایران‌خودرو موضوع را دنبال خواهد کرد. پایان پیام/ 

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

خلوت کتاب خوان ها در نمایشگاه کتاب

س مه 16 , 2023
حتی در شلوغی نمایشگاه کتاب هم جایی خلوت و دنچ برای کتاب خوان ها پیدا می‌شود تا دور از هیاهو،ساعتی را به مطالعه بپردازند. شکار عکاس باشگاه خبرنگاران توانا از از این خلوت های کتاب خوانی را در حاشیه سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران ببینید.