Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

هشدار درباره تلاش «بدخواهان» برای برهم زدن روابط روسیه با ازبکستان

هشدار درباره تلاش «بدخواهان» برای برهم زدن روابط روسیه با ازبکستان

«میخائیل میشوستین» نخست‌وزیر روسیه در دیدار با همتای ازبکستانی خود در مسکو اعلام کرد که تلاش‌های «بدخواهان» برای مختل کردن روابط دو کشور ناموفق بوده است.

هشدار درباره تلاش «بدخواهان» برای برهم زدن روابط روسیه با ازبکستان

به گزارش گروه بین‌الملل آموزش php، در شرایطی که به بهانه جنگ اوکراین تنش‌های غرب و مسکو در مناطق مختلف جهان ادامه دارد، نخست‌وزیر روسیه از تلاش‌های «بدخواهان» برای برهم زدن روابط این کشور با ازبکستان خبر داد. منابع رسانه‌ای دولتی در روسیه از قبیل «تاس» گزارش دادند که میخائیل میشوستین نخست‌وزیر روسیه در مسکو با «عبدالله آریپوف» نخست‌وزیر ازبکستان دیدار کرد؛ دیداری که در چارچوب نشست «کمیسیون مشترک» دو کشور برگزار شد. میشوستین در دیدار با نخست‌وزیر ازبکستان، بدون اشاره به نام کشور یا کشورهای خاصی اعلام کرد که «بدخواهان» به دنبال برهم زدن روابط خوب روسیه با کشورهای آسیای مرکزی هستند. نخست‌وزیر روسیه روز دوشنبه (امروز) گفت که مسکو و تاشکند به رغم تلاش‌های برخی از کشورها برای ایجاد اختلاف بین آنها، در حال توسعه همکاری هستند. وی خطاب به آریپوف تصریح کرد: «ما با هم به شدت در حال توسعه همکاری‌های تجاری و اقتصادی هستیم و به رغم تلاش بدخواهان برای ایجاد اختلاف در کار مشترک ما، به طور موثر تمام مسائلی را که بین خودمان وجود دارد حل می‌کنیم». این مقام ارشد روس، ازبکستان را «یکی از شرکای اقتصادی اصلی (روسیه) در منطقه آسیای مرکزی» خواند. وی اعلام کرد که «پتانسیل اقتصاد روسیه و ازبکستان بسیار بالاتر است و فرصت‌های زیادی برای توسعه همکاری‌ها در زمینه‌های جدید وجود دارد». میشوستین افزود: «مهم است که روابط خود را به سطح جدیدی برسانیم. وظیفه مشترک ما این است که همکاری‌های تجاری و اقتصادی را بر اساس برابری، احترام متقابل و در نظر گرفتن منافع یکدیگر به سطح بالاتری در آینده نزدیک برسانیم. من کاملا مطمئن هستم که می توانیم این کار را انجام دهیم». تاکید نخست‌وزیر روسیه بر تلاش ناموفق بدخواهان برای برهم زدن روابط مسکو و تاشکند در شرایطی مطرح شده که پیش از این مقام‌های ارشد روس بارها درباره تحرکات آمریکا و غرب در منطقه آسیای میانه هشدار داده‌اند. «میخائیل گالوژین» معاون وزیر خارجه روسیه در سخنرانی اواخر اردیبهشت ماه برای اندیشکده «باشگاه گفت‌و‌گوی والدای» این کشور هشدار داده بود که آمریکا و ناتو در تلاش هستند که در آسیای مرکزی جای پا باز کرده و از این منطقه مرزهای جنوبی روسیه را تهدید کنند. پایان پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

موزه تخصصی کودک و نوجوان در سمنان ایجاد می‌شود

د سپتامبر 18 , 2023
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان گفت: با استفاده از توان کسانی که تجربه کشوری در حوزه بازی‌های رایانه‌ای و متاورس دارند، طبقه پایین موزه دفاع مقدس این استان به موزه تخصصی کودک و نوجوان برای اجرای برنامه‌های جذاب تبدیل می‌شود.