Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

هفتمین جشنواره گردشگری حلواپزان تویه‌رودبار دامغان برگزار می‌شود

هفتمین جشنواره گردشگری حلواپزان تویه‌رودبار دامغان برگزار می‌شود

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان دامغان گفت: هفتمین جشنواره گردشگری استقبال از بهار و آیین سنتی حلواپزان روستای تویه‌رودبار دامغان پس از سه سال وقفه، امسال برگزار می‌شود.

هفتمین جشنواره گردشگری حلواپزان تویه‌رودبار دامغان برگزار می‌شود

به گزارش آموزش php از دامغان، مجتبی اکبرپور، سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان دامغان ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: هفتمین جشنواره گردشگری استقبال از بهار و آیین سنتی حلواپزان روستای تویه‌رودبار دامغان، پس از سه سال وقفه، نوزدهم اسفندماه امسال برگزار می‌شود. وی بیان کرد: پخت حلوا به روش سنتی، نوروزخوانی، اجرای موسیقی سنتی، لگن‌زنی، برپایی بازارچه سنتی و صنایع‌دستی، اجرای مسابقه و برنامه‌های شاد و متنوع ازجمله برنامه‌های این جشنواره است. سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان دامغان، ایجاد نشاط اجتماعی را امری مهم و ضروری دانست و افزود: معرفی جاذبه‌های گردشگری و سیمای زیبای این منطقه، عرضه محصولات صنایع‌دستی و توسعه اشتغال، زنده نگه‌داشتن آئین‌های کهن و اصیل گذشتگان و افزایش روحیه شادابی و نشاط از اهداف برگزاری این جشنواره است. اکبرپور تصریح کرد: بانوان منطقه تویه‌رودبار دامغان با پخت حلوای گردویی به روش سنتی در دیگ‌های مسی و توزیع آن بین مردم به استقبال سال نو می‌روند. وی با بیان اینکه پخت حلوا یکی از مراسم ویژه استقبال از بهار و نوروز در دامغان است، گفت: آغوزحلوا یا حلوای گردویی، نام حلوای محلی است که در این جشنواره پخته می‌شود و گردو، شیره انگور و آرد برنج مواد تشکیل‌دهنده آن است. روستای تویه‌رودبار در ۶۰ کیلومتری شمال شهر دامغان واقع‌ شده است و اقامتگاه بوم‌گردی آقاجان بیک در این روستا قرار دارد. پایان پیام/2568/س/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

وابستگی نظامی کویت به آمریکا؛ هزینه 70 میلیون دلاری آموزش خلبان

ش مارس 4 , 2023
ارتش کویت در ادامه وابستگی شدید به آمریکا قصد دارد با صرف هزینه سنگین شماری از خلبانان خود را برای آموزش جنگنده‌های «اف-18» عازم ایالات متحده کند.