Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

واکنش آیت‌الله مکارم شیرازی برخی سخنان در مورد بهائیت

واکنش آیت‌الله مکارم شیرازی برخی سخنان در مورد بهائیت

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به سخن یکی از آقایان مبنی بر اینکه باید بهائیان مثل سایر مذاهب برای ما همچون یک اقلیت مذهبی باشند، گفت: تاریخ بهائیت نشان می‌دهد که به هیچ وجه، نه اقلیت مذهبی هستند؛ نه نحله‌اند بلکه رسماً یک گروه سیاسی و هرجا بتوانند به دنبال جاسوسی هستند. بهائیت یک بازی سیاسی است مثل دیگر بازی‌های سیاسی.

واکنش آیت‌الله مکارم شیرازی برخی سخنان در مورد بهائیت

به گزارش آموزش php به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار تعدادی از اساتید حوزه علمیه قم که در دفتر این شخصیت حوزوی در قم انجام شد، در واکنش به برخی اظهارات در مورد بهائیت گفت: بهائیت به دست دولت انگلیس پیدا شده و رسما مدعی بهائیت را وادار به طرح مسئله بهائیت کردند و بعدا هم این افراد در دامن آمریکا پرورش یافته و امروز آمریکایی‌ها از آنها دفاع می‌کنند. وی با اشاره به سخن یکی از آقایان مبنی بر اینکه باید بهائیان مثل سایر مذاهب برای ما همچون یک اقلیت مذهبی باشند و ما مزاحمتی برای آنان نداشته باشیم افزود: تاریخ بهائیت نشان می‌دهد که به هیچ وجه، نه اقلیت مذهبی هستند؛ نه نحله‌اند بلکه رسماً یک گروه سیاسی و هرجا بتوانند به دنبال جاسوسی هستند. بهائیت یک بازی سیاسی است مثل دیگر بازی‌های سیاسی. این مرجع تقلید ادامه داد: بهائیان دنبال رسمیت‌یافتن به عنوان اقلیت مذهبی در قانون اساسی بودند. وی بیان کرد: توصیه می‌کنم یک دوره تاریخچه پیدایش بهائیت را ببینند و با احتیاط عمل کنند تا خدایی نکرده بر خلاف مصالح اسلامی ابراز نظر نکنند و بهائیان نیز نتوانند سوء استفاده کنند. آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: اگر اینها یک مذهب بودند مثل بقیه مذاهب، علما خرید و فروش با آنها را حرام اعلام نمی‌کردند. چون بزرگان می‌فهمند معامله با اینها تقویت آن بازی سیاسی است که انگلیس به وجود آورده است. پایان پیام/78023

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

قانون ضدروسی انگلیس برای حفظ تحریم‌ها علیه مسکو

د ژوئن 19 , 2023
وزارت خارجه انگلیس قانونی را ارائه کرد که طبق آن تحریم‌ها علیه روسیه تا زمانی که مسکو به اوکراین غرامت پرداخت نکرده، ادامه می‌یابد.