Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

واگذاری زمین به واحدهای فناور و دانش بنیان لرستان

واگذاری زمین به واحدهای فناور و دانش بنیان لرستان

رئیس پارک علم و فناوری لرستان از صدور مجوز واگذاری زمین به واحدهای فناور و دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری لرستان خبر داد.

واگذاری زمین به واحدهای فناور و دانش بنیان لرستان

به گزارش آموزش php از خرم‌آباد، فرهاد نامداری ظهر امروز در گفت‌وگو با رسانه‌ها با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری لرستان دارای حدود ۲۰ هکتار زمین تحت تملک است، عنوان کرد: این اراضی مشمول قوانین مناطق آزاد تجاری و معافیت‌های مالیاتی ۲۰ ساله برای شرکت‌های فناور و دانش بنیان مستقر هستند. وی بیان کرد: یکی از مشکلاتی که در مسیر رونق تولید و حمایت از توسعه واحدهای فناور و دانش بنیان وجود داشت، مشکل واگذاری زمین به این واحدها بود که با تدوین طرح جامع عمرانی اراضی پارک و پیگیری‌های لازم، این طرح در هیات امنای منطقه مورد تصویب قرار گرفت و مجوز واگذاری زمین به واحدهای فناور از سوی وزارت علوم صادر شد. وی با بیان اینکه اراضی قابل واگذاری این پارک دارای امکانات زیرساختی مورد نیاز شرکت‌ها با استاندارد مناسب، شامل شبکه‌های آب، برق، گاز، فاضلاب، تلفن و اینترنت هستند، گفت: دسترسی به جاده، واقع شدن در پردیس دانشگاهی آیت اله کمالوند خرم آباد و مجاورت با مراکز علمی و دانشگاه‌های استان مانند دانشگاه لرستان، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه فنی و حرفه‌ای و همچنین نزدیکی به منازل مسکونی مسکن مهر نیز از دیگر مزایا و امکانات این اراضی است. رییس پارک علم و فناوری لرستان بیان کرد: در شرایطی که امروزه خرید زمین به ویژه برای کسب و کارهای نوپا یک رویا محسوب می شود، پارک علم و فناوری لرستان این امکان را برای واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان توانمند فراهم می‌کند تا بتوانند خط تولید کارگاهی خود را در شرایط مطلوبی که پارک در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد، راه‌اندازی یا توسعه دهند. نامداری با اشاره به اینکه در پارک‌های علم و فناوری تولید انبوه صورت نمی‌گیرد، افزود: زمین قابل واگذاری در فاز اول پنج هکتار و در قطعات ۲۵۰ تا ۷۰۰ متری قابل واگذاری است و همچنین قراردادها بصورت بلند مدت و با قابلیت تمدید تا ۹۹ سال منعقد می‌شود. وی گفت: فراخوان واگذاری اراضی بزودی آغاز می‌شود و پس از تسطیح اراضی مورد اشاره، واگذاری زمین به واحدهای فناور متقاضی واجد شرایط آغاز خواهد شد. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

دومین کنگره هشت هزار شهید همدان با رویکرد تجلیل از خانواده‌های شهدا

س جولای 4 , 2023
دبیر اجرایی دومین کنگره هشت هزار شهید استان همدان با بیان اینکه دومین کنگره شهدا با رویکرد تجلیل از خانواده معظم شهدا برگزار خواهد شد گفت: آزادسازی هشت هزار زندانی، ساخت هشت هزار منزل مسکونی و توزیع هشت هزار جهیزیه بخش دیگری از فعالیت‌های اجتماعی ستاد این کنگره خواهد بود.