Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

کاهش واردات و افزایش صادرات  از طریق مرزهای کرمانشاه به عراق

کاهش واردات و افزایش صادرات از طریق مرزهای کرمانشاه به عراق

سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه گفت: طی ۱۱ ماهه سپری شده از سال‌جاری‌، بیش از ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار کالای صادراتی از طریق حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شد.

کاهش واردات و افزایش صادرات  از طریق مرزهای کرمانشاه به عراق

علی‌اصغر عباس‌زاده، سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار کرد: طی ۱۱ ماهه سپری شده از سال‌جاری‌ ۲ میلیارد و ۴۶۹ میلیون و ۶۳ هزار و ۴۲۵ دلار کالا به وزن ۶ میلیون و ۲۵۶ هزار و ۵۹۰ تن از گمرکات استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش یک درصد و از حیث وزن رشدی ۶ درصدی داشته است. وی عمده کالاهای صادراتی از طریق گمرکات استان را میلگرد و آهن آلات،کاشی و سرامیک، میوه و تره‌بار، سنگ‌های ساختمانی، لبنیات، انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یک‌بار مصرف و… عنوان کرد.  سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه اظهار کرد: از میزان فوق گمرک پرویزخان با صادرات ۸۴۳ میلیون و ۳۴۵ هزار و ۳۱۶ دلار کالا به وزن ۲ میلیون و ۲۰۹ هزارو ۹۳۳ تن بیشترین سهم صادرات استان را به خود اختصاص داده است. وی افزود: گمرک خسروی و سومار به ترتیب با صادرات ۷۲۹ میلیون و ۸۶۴ هزارو ۶۴۱ دلار کالا با وزن یک میلیون و ۸۳۹ هزار و ۵۱۷ تن و گمرک سومار با صادرات ۴۴۶ میلیون و ۹۷۸ هزار و ۸۸۷ دلار کالا به وزن یک‌میلیون و ۱۲۳ هزارو ۹۲۴ تن در جایگاه بعدی قرار دارند. عباس‌زاده در ادامه اشاره ای نیز به آمار ۱۱ ماهه واردات گمرکات استان داشت و بیان کرد: طی ۱۱ ماهه سپری شده از سال‌جاری در مجموع ۵۴ میلیون و ۷۸۴ هزارو ۶۹۷ دلار کالا به وزن ۷ هزارو ۷۹۷ تن از طریق گمرکات کرمانشاه و پرویزخان وارد کشور شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزش ۱۲ درصد و از حیث وزن ۶۷ درصد کاهش داشته است. وی عمده کالاهای وارداتی از طریق گمرکات استان کرمانشاه را آلیاژ آلومینیوم، پرایمری ریفرمر، قطعات دستگاه لیبل زن، انواع تجهیزات خط تولید، بلبربنگ، قالب شمش، فیلتر،کمپرسور و… عنوان کرد. پایان پیام/پ

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

بیانیه وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح: سپاه پاسداران هیمنه پوشالی آمریکا را در منطقه و جهان شکسته است

پ فوریه 23 , 2023
وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلحدر بیانیه‌ای به مناسبت گرامیداشت روز پاسدار نوشت: سپاه پاسداران، این نیروی مقتدر و الهی، خاری در چشمان استکبار جهانی بوده و هیمنه پوشالی آمریکا در منطقه و جهان شکسته است.