Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

کشته شدن 100 نفر در سانحه واژگون شدن قایق در نیجریه

کشته شدن 100 نفر در سانحه واژگون شدن قایق در نیجریه

واژگون شدن قایق حامل شهروندان نیجریه در شمال این کشور به کشته شدن حدود 100 نفر از جمله زنان و کودکان منجر شد.

کشته شدن 100 نفر در سانحه واژگون شدن قایق در نیجریه

به گزارش گروه بین‌الملل آموزش php، واژگون شدن قایق حامل شهروندان نیجریه در شمال این کشور به کشته شدن حدود ۱۰۰ نفر  از جمله شماری زن و کودک منجر شد.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» پلیس و ساکنان محلی روز سه شنبه اعلام کردند که قایق حامل ساکنان منطقه‌ای  در شمال نیجریه بود که حین بازگشت از مراسم عروسی در ساعات ابتدایی بامداد سه شنبه واژگون شد و حدود ۱۰۰ نفر کشته شدند. نیجریه در غرب آفریقا قرار دارد. پایتخت این کشور شهر « آبوجا » است. نیجریه پرجمعیت‌ترین کشور قاره آفریقاست.

این قایق در «رودخانه نیجر» در ایالت «کوارا» نزدیک کشور «نیجر» واژگون شد. این رودخانه حدود ۴۱۸۰ کیلومتر امتداد دارد. مسیر این رود به شکل هلالی از گینه آغاز شده و پس از گذر از مالی، نیجر (در مرز با بنین) و نیجریه از طریق یک دلتای بزرگ به خلیج گینه می‌ریزد.دلتای این رود با نام رودخانه‌های نفت معروف است. رود نیجر پس  از نیل و رود کنگو، سومین رود بزرگ آفریقا است. شاخه اصلی رود نیجر، «بنوئه» نام دارد.

 

یکی از ساکنان این شهر گفت که قربانیان این سانحه شامل زنان و کودکان بودند. این قایق حامل بیش از ۱۰۰ نفر بود و هنوز مشخص نیست که آیا بازماندگانی از این قایق وجود دارد یا خیر. هم اکنون تیم‌های امدادی در حال جستجو برای یافتن اجساد هستند.

سوانح با قایق در مکان‌های دورافتاده در سراسر نیجریه رایج است و بیشتر به دلیل بارگیری بیش از حد و استفاده از قایق‌های بی‌کیفیت است.

چندی قبل نیز بیش از ۱۳۰ نفر به دلیل غرق شدن یک قایق در رودخانه نیجر جان خود را از دست دادند. در آن سانحه نیز  بیشتر جان باختگان زنان و کودکانی بودند که از نیجر به ایالت «کبی» در شمال غربی نیجریه سفر می‌کردند. 

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری: شرایط همین است و نمی‌توانیم معجزه کنیم

چ ژوئن 14 , 2023
رئیس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: در سال های گذشته کار خاصی در این رشته صورت نگرفته و قرار نیست ما هم در این مدت کم معجزه کنیم.