Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

کمک ۱۰ میلیارد تومانی به خانواده‌های زندانیان نیازمند در کرمان

کمک ۱۰ میلیارد تومانی به خانواده‌های زندانیان نیازمند در کرمان

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: طی ۶ ماهه امسال بیش از ۱۰ میلیارد تومان از طریق انجمن حمایت از زندانیان نیازمند به این افراد کمک شده است.

کمک ۱۰ میلیارد تومانی به خانواده‌های زندانیان نیازمند در کرمان

به گزارش آموزش php از کرمان، حجت‌الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی شامگاه امروز در مراسم تجلیل از خیرین حامی خانواده زندانیان در محل تالار پالیز، اظهار داشت: طی ۶ ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۰ میلیارد تومان از طریق انجمن حمایت به خانواده‌های زندانیان نیازمند در عرصه‌های مختلف به این افراد کمک شده است.  رئیس کل دادگستری استان کرمان بر رفع فقر اقتصادی و فرهنگی از خانواده زندانیان تاکید کرد و خواستار ارائه آموزش‌های لازم برای توانمندسازی این افراد از طریق اشتغال پایدار شد. وی تصریح کرد: دانش‌آموز بازمانده از تحصیل نباید در بین خانواده زندانیان باشد و انجمن حمایت از خانواده زندانیان کمک کند همه بچه‌ها مشغول به تحصیل شوند، مدارج علمی را طی کنند و انسان‌های شایسته و آینده‌سازی برای کشور باشند. حمیدی افزود: خیرین همیشه مددکار انجمن حمایت از خانواده زندانیان نیازمند و ستاد دیه و همچنین مشکل‌گشای زندانیان و خانواده‌های آنها بوده و هستند. وی بیان داشت: خداوند در قرآن مجید زمینه جلب رحمت خدا و آرامش را در ایمان به خدا و تسلیم بودن در برابر امر پروردگار و اهل احسان بودن و نیکوکاری می‌داند. رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: احسان و نیکوکاری بهترین کار است و حمایت از خانواده زندانیان امری مهم است و از نظر اسلام فردی مومن است که توجه به هم‌نوع داشته باشد. رئیس کل دادگستری استان کرمان اضافه کرد: فردی که محکوم به زندان می‌شود نه تنها خودش رنج زندان را می‌کشد بلکه خانواده وی و به‌ویژه فرزندان خردسالش دچار آسیب‌های فراوانی می‌شوند، به‌عبارتی خانواده قبل از شخص زندانی مجازات می‌شود. وی اظهار کرد: همه وظیفه دارند در حد توان خود کمک‌های مالی و غیرمالی به خانواده‌ زندانیان به‌ویژه کودکان آنها داشته باشند. این مقام قضایی همچنین برگزاری آیین تجلیل از خیرین را در راستای فرهنگسازی امر خیر و کمک به خانواده زندانیان موثر دانست. پایان پیام/۸۰۰۱۹/ش

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

فیلمی از تفحص شهدای مدافع حرم در سوریه

ی نوامبر 19 , 2023
در جریان جنگ سوریه، پیکرهای مطهر برخی از شهدای مدافع حرم در این کشور جا ماند و گروه‌های تفحص جستجوی مفقودین برای کشف پیکر شهدا اقدام می‌کردند.