Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

گروگانگیری ۱۰ میلیون دلاری در تهران/ جزئیات

گروگانگیری ۱۰ میلیون دلاری در تهران/ جزئیات

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از ربوده شدن یک تاجر بسیار ثروتمند خبر داد و گفت آدم‌ربایان برای آزادی او ۱۰ میلیون دلار درخواست کرده بودند.

گروگانگیری ۱۰ میلیون دلاری در تهران/ جزئیات

به گزارش خبرآنلاین،سردار کارآگاه علی ولیپور گودرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت گفت: در تعطیلات نوروزی زن میانسالی به اداره یازدهم پلیس آگاهی مراجعه کرد و به کارآگاهان گفت، پسرم در چین، هنگ‌کنگ و ایران تاجر است. او چندی قبل ناگهان ناپدید شد. ما حدس می‌زدیم او درگیر کار بوده اما چند مرد جوان تماس گرفتند و مدعی شدند پسرم را ربوده‌اند و با تهدید به قتل در خواست ۱۰ میلیون دلار کردند.

مهر در خبری نوشت:وی افزود: کارآگاهان در نخستین‌ گام راهی خانه مورد نظر شدند و دوربین‌های مداربسته اطراف صحنه جرم را هدف بازبینی قرار دادند اما به سرنخی دست نیافتند و به دنبال تهیه یک لیست از رقبای این تاجر رفتند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: تحقیقات همچنان ادامه داشت تا اینکه آدم‌ربایان دوباره تماس گرفتند و درخواست پول کردند اما در این شاخه از تحقیقات با اقدامات اطلاعاتی گسترده و درایت به موقع کارآگاهان مشخص شد که این تماس از شمال کشور صورت گرفته است.

سردار گودرزی با بیان اینکه کارآگاهان در یک قدمی بازداشت متهمان قرار گرفتند، عنوان کردند: متهمان که متوجه شده بودند پلیس مخفیگاه آنها را ردیابی کرده فرد ربوده شده را با دستان بسته در اتوبان کرج ـ تهران رها کردند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت متذکر شد: فرد ربوده شده پس از اینکه آزاد شد، در جریان تحقیقات توضیح داد در خانه مشغول صرف شام بودم که ناگهان ۳ مرد با کلت کمری وارد منزل شدند و پس از اینکه چشمانم را بستند با ایجاد ضرب و جرح من را به شمال کشور ربودند. آنها در ازای آزادیم ۱۰ میلیون دلار درخواست کردند اما هنگامی که متوجه شدند پلیس در کمین‌شان است، رهایم کردند و پا به فرار گذاشتند.

وی خاطرنشان کرد: کارآگاهان پس از آزادی فرد گروگان گرفته شده مأموریت پیدا کردند با بررسی‌های بیشتر متهمان را دستگیر کنند و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

امیرعبداللهیان: ایران جزیره بزرگ ثبات و امنیت در منطقه است

د آوریل 8 , 2024
رئیس دستگاه دیپلماسی، ایران را «جزیره بزرگ ثبات و امنیت در منطقه غرب آسیا» توصیف کرد و هشدار داد «جمهوری اسلامی ایران هرگز اجازه نخواهد داد امنیت ملی این کشور خدشه‌دار شود».