Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

32 هزار بازمانده از تحصیل در مناطق آزاد کشور/ برچیده شدن مدارس کانکسی

32 هزار بازمانده از تحصیل در مناطق آزاد کشور/ برچیده شدن مدارس کانکسی

معاون وزیر آموزش و پرورش از وجود 32 هزار بازمانده از تحصیل در مناطق هفتگانه آزاد کشور خبر داد و گفت: تمام مدارس کانکسی در این مناطق تا آغاز سال تحصیلی جدید برچیده می‌شوند.

32 هزار بازمانده از تحصیل در مناطق آزاد کشور/ برچیده شدن مدارس کانکسی

احمد محمودزاده، معاون وزیر آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: مناطق آزاد مدارس دولتی دارد و اصلا شهریه‌ای در آنها وجود ندارد؛ البته مدارس غیردولتی هم دارد ولی کل آموزش و پرورش این مناطق زیر نظر مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش  است. وی با بیان اینکه ۲۳۰ هزار دانش آموز در مناطق آزاد تحصیل می‌کنند، گفت: سال گذشته تفاهم نامه مبنی بر برچیده شدن تمام مدارس کانکسی در سطح مناطق آزاد بود که خوشبختانه این موضوع در حال اجرا بوده و تا آغاز سال‌تحصیلی جدید امسال محقق می شود. رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه در مناطق آزاد به موضوع کیفی سازی اعم از حضور در کنکور، المپیادها، افزایش میانگین نمره‌ها وارد شده‌ایم، گفت: تفاهم‌نامه‌هایی با مناطق آزاد می‌بندیم تا به وضعیت مطلوب برسیم. وی متذکر شد: شاید نام مناطق آزاد در ظاهر شیک باشد ولی کیفیت آموزش و پرورش در این مناطق بسیار پایین است به طوریکه ۲۳۰ هزار دانش‌آموز مشغول به تحصیل در مناطق هفتگانه آزاد مشغول به تحصیل هستند ولی در مقابل ۳۲ هزار دانش‌آموز بازمانده از تحصیل نیز در این مناطق وجود دارد. محمودزاده گفت: تمام تلاشمان این است که این میزان بازمانده تحصیلی را به صفر برسانیم. وی به برقراری ارتباط بین مدارس مناطق آزاد با مدارس برتر کشور و برگزاری کلاس‌های آنلاین اشاره کرد و گفت: این موضوع برای افزایش کیفیت آموزش انجام خواهد شد. رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی با اشاره به اینکه ۱۸ هزار مدرسه غیردولتی در کشور وجود دارد، گفت: ۲۵۰ هزار معلم در مدارس غیردولتی تدریس می‌کنند که ۷۰ درصد از آنها جزو نیروهای رسمی (اضافه تحصیل) هستند و حدود ۷۰ هزار نفر نیز جزو معلمان آزاد هستند. وی با تاکید بر اینکه هیچ معلم گزینش نشده‌ای در سال جاری در مدارس غیردولتی فعال نخواهد بود؛ گفت: وضع صلاحیت‌های معلمان را با شهریه مدارس هم گره زدیم؛ بررسی می‌کنیم در یک مدرسه آیا معلمان مدارس صلاحیت‌های لازم را دارند یا خیر. آیا دوره‌های لازم را پشت سر گذاشته است یا خیر. محمودزاده با تاکید بر اینکه راه ورود بی‌ضابطه به مدارس غیردولتی را خواهیم بست؛ گفت: دیگر در بدون ضابطه، مدارس معلمی را جذب نخواهند کرد. پایان پیام/۶۰۰۲۷  

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

دستگیری عوامل تیراندازی به سوی پلیس فسا

د آوریل 10 , 2023
فرمانده انتظامی شهرستان فسا از دستگیری سرنشینان یک سواری پژو ۴۰۵ خبر داد که به دستور توقف توجه نکرده و به سوی ماموران پلیس شلیک کرده بود.