Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

اصلاح قانون کتابخانه‌های عمومی کشور به صحن علنی مجلس می‌رود

اصلاح قانون کتابخانه‌های عمومی کشور به صحن علنی مجلس می‌رود

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اشکالات قانون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در کمیسیون فرهنگی مجلس رفع شده و اصلاحات آن به تصویب رسیده است و برای تایید به صحن علنی خواهد رفت.

اصلاح قانون کتابخانه‌های عمومی کشور به صحن علنی مجلس می‌رود

به گزارش آموزش php از زنجان، حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی، رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در نشست با مدیران دستگاه‌های فرهنگی استان زنجان، با بیان اینکه اصلاح قانون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای تایید به صحن علنی مجلس خواهد رفت، اظهار داشت: با توجه به بررسی‌های انجام شده، اشکالات قانون نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در کمیسیون فرهنگی مجلس رفع شده و اصلاحات آن به تصویب رسیده است. رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: مدیریت فضای مجازی از موضوعات کلیدی و حائز اهمیت است که پیگیری مسائل مربوط به آن نیز در دستور کار قرار دارد. وی گفت: باید دستگاه‌های مختلف در حیطه وظایف خود پاسخگو باشند که در کدام بخش از اجرای قانون تصویب شده به مانع برخورده‌اند و در این راستا به قوه مجریه کمک می‌کنیم. آقاتهرانی با اشاره به مهم ترین اولویت‌های کمیسیون فرهنگی مجلس، افزود: از اولویت‌های این کمیسیون مساله جمعیت و تسهیل ازدواج جوانان است که در این راستا تلاش‌های بسیار خوبی صورت گرفت. وی افزود: مساله مهم دیگر نظارت بر اجرای قوانین تصویب شده است که ما این مهم را مد نظر داریم. در ادامه این نشست محسن افشارچی، استاندار زنجان نیز بر لزوم تولید محتوای مناسب و اهمیت توجه به تاثیرگذاری فضای مجازی در نسل کودک و نوجوان و جامعه امروزی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مشکل تولید محتوا در زمینه‌های فرهنگی وجود دارد و باید در این حوزه فکر و برنامه‌ریزی کرد. استاندار زنجان با بیان اینکه ما به لحاظ محتوایی غنی هستیم، افزود: باید برای نحوه بیان این محتواها برنامه ریزی کنیم تا این محتوای غنی با تکنیک‌ قوی به مخاطبان ارائه شود. وی ادامه داد: در این راستا باید با اعتماد به نفس کامل و با کل قوا از نیروهای انقلابی حمایت کنیم تا بتوانیم از نظر تکنیکی و تولید محتوا تقویت بشویم. استاندار زنجان گفت: یکی از آسیب‌های استفاده نادرست از فضای مجازی این است که نسل نوجوان و جوان سطحی و غیرمتمرکز بار می‌آیند بنابراین باید تلاش کنیم هر چه بیشتر این نسل را به سمت کتاب و کتابخوانی سوق دهیم. پایان پیام/۷۳۰۲۱

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

صدور حکم اعدام برای۵ نفر از متجاوزان به دختر دانشجو در مرند

س مارس 28 , 2023
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مرند استان آذربایجان شرقی از صدور احکام اعدام برای ۵ نفر از متهمان متجاوز به عنف در شهرستان مرند خبر داد.