Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

دستگاه ایکس ری X-Ray برای چه سازمان‌هایی کاربرد دارد؟

دستگاه ایکس ری X-Ray برای چه سازمان‌هایی کاربرد دارد؟

با توجه به انواع مختلف و کاربردهای گسترده‌ای که هریک از مدل‌های دستگاه ایکس ری صنعتی دارند، از این تجهیزات برای ارتقاء سطح امنیتی و کنترل حفاظت امکان مختلف استفاده می‌شود.

دستگاه ایکس ری X-Ray برای چه سازمان‌هایی کاربرد دارد؟

به طور مثال: دستگاه ایکس ری گمرک از اهمیت بسزایی برخوردار است و سرعت عمل و دقت بالایی در بازرسی ورود و خروج کالاهای مرزی را دارد و در این مکان از دستگاه ایکس ری کامیونی و دستگاه ایکس ری انسان جهت تشخیص موارد تخلف استفاده می‌شود. دستگاه ایکس ری چمدانی نیز از کاربردی‌ترین نمونه‌های این تجهیزات است که به عنوان دستگاه ایکس ری فرودگاه، پایانه‌های مسافربری دریایی و زمینی نیز کاربرد داشته و تفتیش چمدان، ساک، بسته‌های مختلف و… را انجام می‌دهد تا از حمل و نقل مواد ممنوعه توسط مسافران پیشگیری شود. شناخت دستگاه ایکس ری (X_Ray) دستگاه ایکس ری در واقع نوعی ماشین هوشمند است که قابلیت شناسایی و تشخیص موادی با متریال مختلف را دارد و از این طریق به عنوان یک فیلترینگ در امکان مهم نقش امنیتی داشته و تردد افراد و اشیا مختلف را بدون فعالیت نیروی انسانی مورد بازرسی قرار می‌دهد. دستگاه ایکس ری X-Ray چیست؟ دستگاه ایکس ری با مکانیسمی که مانند یک تونل تصویر برداری است عمل می‌کند و به کمک انتقال اشعه X و نتایج دریافتی از تشعشات بازتاب شده به وجود اشیا و مواد مختلف پی برده و اپراتور را از احتمال تردد مواد غیرمجازی که از پیش تعریف شده‌اند مطلع می‌سازد. نحوه عملکرد دستگاه ایکس ری امروزه با پیشرفت تکنولوژی تجهیزات مختلف امنیتی جایگزین نیروی انسانی شده و دستگاه‌های مختلف ایکس ری نیز به این‌ منظور در امکان مهم و مختلفی که جنبه امنیتی دارند استفاده می‌شوند تا ضمن حفظ حریم خصوصی افراد، بدون تفتیش بدنی با صرف کمترین زمان و دقیق‌ترین عملکرد بازرسی انجام شود. احتمالا تا کنون دستگاه ایکس ری فرودگاه یا دستگاه ایکس ری چمدانی را مشاهده کرده‌اید که هنگام عبور افراد و یا چمدان‌ها از گیت مربوطه، بازرسی را به سرعت انجام داده و در صورت تشخیص کالاها و مواد غیرمجاز همراه مسافران آلارم هشدار می‌دهد. هنگامی که وسایل را روی ریل مربوطه قرار دهید با حرکت از زیر تونل ‌دستگاه x ray اشیا و موادی از متریال‌های مختلف آلی و غیرآلی تصویر برداری شده و مواد و اشیا غیرمجاز در رنگ‌های زیر به متصدی مربوطه گزارش می‌شوند. مواد مخدر، کاغذی، غذایی و سایر مواد آلی  به رنگ نارنجی نشان داده‌ می‌شود. مواد منفجره به رنگ قهوه‌ای مواد خنثی مانند شیشه و پلاستیک به رنگ زرد فلزات سبک (آلومینیوم، باروت، سیلیکون و…)  به رنگ سبز فلزات سنگین (آهن، گلوله، چاقو…) به رنگ آبی طلا، عتیقه‌جات و نقره به رنگ بنفش اسلحه‌های فلزی و مهمات به رنگ سیاه

امکان مورد استفاده از دستگاه xray امروزه انواع مختلفی از دستگاه ایکس ری برحسب محل مورد نیاز طراحی و تولید می‌شوند که هر یک طبق قابلیت‌های خود، قدرت تشخیص مواد خاصی را داشته و برای بازرسی اجسام و افراد در امکان مختلف امنیتی و حفاظتی استفاده می‌شوند. دستگاه x ray  صنعتی دستگاه  x ray پزشکی این‌ها دو دسته کلی از دستگاه ایکس ری هستند که هر یک برحسب مکان مورد استفاده کاربرد خاصی دارند و طیف وسیعی از کاربردهای پزشکی تا صنعتی را جهت بازرسی و تشخیص عوامل مختلف پوشش می‌دهند. از نمونه‌های دستگاه x ray صنعتی که به دو صورت دستگاه ایکس ری دستی (راکتی) و دستگاه ایکس ری گیتی موجود هستند؛ برای بخش حراست و بازرسی اماکنی مانند: سازمان‌ها و نهاد‌های مهم نظامی، دولتی، گمرک‌ها، فرودگاه‌ها، سازمان‌های مالی و پولی، ایستگاه‌های قطار، پایانه‌های دریایی و… استفاده می‌شود.

مزایای دستگاه x ray این فناوری پرکاربرد با بهره‌گیری از اشعه‌های الکترومغناطیس عملیات تفتیش انسان، اشیا و کالاهای مختلفی که قصد تردد از اماکن مهم امنیتی دارند را با دقت و سرعت بالایی انجام می‌دهد و مزایای زیر را به همراه خواهد داشت. این تجهیزات تنوع بالایی دارند و شامل: دستگاه ایکس ری کامیونی و خودرو سواری، ایکس ری گمرک، دستگاه ایکس ری مواد مخدر، دستگاه ایکس ری فرودگاه، دستگاه ایکس ری انسانی و… هستند؛ لذا تمام سطوح بازرسی در اماکن مختلف را پوشش می‌دهند. این تجهیزات علاوه بر مدل‌های گیت، نمونه دستگاه ایکس ری دستی دارند و در اماکن مختلف مانند: جلسات مهم دولتی، نظامی، سازمان‌های مهم اداری، ورودی مراکز مهم تجاری، سمینارها و نمایشگاههای خاص و… قابلیت تفتیش سریع حضار را دارند. اشعه منعکس شده از این دستگاه دوز پایین و ضعیفی دارد که برای سلامت انسان و حیوانات مضر نیست. مواد مختلف با متریال‌های متفاوتی را پوشش می‌دهند و هر نوع ماده غیرمجازی در چمدان، محفظه‌های درب بسته، پوشش انسان و‌‌‌… را به سرعت تشخیص و گزارش می‌دهند. قابلیت تشخیص و اعلان موارد مشکوک برحسب رنگ‌های متنوعی که به اپراتور مربوطه اطلاعات مناسبی در خصوص نوع مواد غیرمجاز را ارائه می‌دهند. سرعت عمل و دقت بالا، به حداقل رساندن احتمال خطا و سهل انگاری در تفتیش، عدم نیاز به تماس فیزیکی در بازرسی کالاها یا افراد در حال تردد، صرف حداقل زمان و انرژی جهت بازرسی خرید دستگاه x ray بر حسب کاربرد چنین تجهیزات مهمی برای افزایش سطح امنیت و رعایت قوانین، خرید دستگاه x ray برای نصب در بسیاری از اماکن الزامی است. با وجود منع واردات نمونه‌های خارجی، خوشبختانه شرکت کسرا که یکی از برترین مراکز عرضه کننده تجهیزات کنترل تردد در ایران است؛ نمونه‌های مجهز و پیشرفته ایکس ری را ارائه می‌دهد. می‌توانید جهت اطلاع از قیمت دستگاه x ray و گیت کنترل ورود و خروج پرسنل و دریافت اطلاعات جامع در خصوص خرید نمونه مناسب با محیط و کاربرد مد نظر خود، از طریق وب سایت شرکت مهندسی کسرا به آدرس www.kasraco.net یا با شماره تلفن‌های 02141452000  داخلی 3 یا 09196769974  تماس حاصل فرمایید و بهترین نمونه این تجهیزات را با کیفیت عالی و قیمت اقتصادی سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

حواشی دیدار سپاهان - ملوان| خودزنی بازیکن سپاهان در نقش‌جهان/ اعتراف شیرین گزارشگر اصفهانی

د آوریل 24 , 2023
نیمه نخست دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان و ملوان در لیگ برتر فوتبال با حواشی همراه بود.