Collecting Moments

Live life with no excuses, travel with no regret ! ! !

وزیر راه: ۱۸۰ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های کشور اصلاح شد

وزیر راه: ۱۸۰ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های کشور اصلاح شد

وزیر راه و شهرسازی گفت: تاکنون حدود ۹۰۰ نقطه و مکان حادثه خیز و پر تصادف در جاده‌های کشور با همکاری پلیس راه شناسایی شده است که طی سال جاری ۱۸۰ نقطه حادثه خیز رفع و اصلاح شده است.

وزیر راه: ۱۸۰ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های کشور اصلاح شد

به گزارش آموزش php از مشهد، مهرداد بذرپاش در مراسم افتتاح ۲۱ طرح راهداری در خراسان رضوی اظهار کرد: در خصوص تعریف حادثه خیزی جاده‌ها اختلافاتی وجود دارد و در رابطه با راهکار کاهش تصادفات جاده‌ای نیز برخی راه چاره را اصلاح ترافیکی، ایمن سازی خودروها و یا نظارت جاده‌ای و اصلاح رفتار رانندگان می‌دانند. وی با بیان اینکه نجات جان حتی یک نفر با کاهش تصادفات ارزشمند است، بیان کرد: اصلاح نقاط حادثه خیز آن چیزی است که به راهداری مربوط است و ما اکنون خود را موظف به ایمن‌سازی جاده ها می دانیم تا جان انسانها را نجات دهیم. وزیر راه و شهرسازی افزود: راهداری راهبردی ترین سازمانهای زیر مجموعه وزارت راه است، چراکه تماس این مجموعه با مردم حداکثری است. بذرپاش راه را زیربنای ارائه توسعه و خدمات دانست و اظهار داشت: همین طرح توسعه راه های روستایی سازمان راهداری که در خراسان رضوی با ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا شده، نمونه ای از اقدامات راهداری در راستای ارائه خدمات زیربنایی به روستاییان عزیز است. وی خراسان رضوی را با داشتن سه پایانه مرزی و با تردد تجاری فعال یک استان مرزی و مهم عنوان کرد و گفت: وضعیت پایانه‌های مرزی کشور مناسب است و فعلا فقط در غرب کشور و در پایانه آستارا با مشکل مواجه هستیم که مشکلات در حال برطرف شدن است.  وزیر راه و شهرسازی همچنین گفت: وقتی برخی سوال می کنند آیا دولت می تواند نهضت ملی مسکن را اجرا کند، به نظر می رسد آنها در اصل دوست ندارند دولت این طرح را به سرانجام برساند و مساله مسکن را برطرف کند. بذرپاش تصریح کرد: دولت با علم به مشکلات و سختی های نهضت ملی مسکن و اصولا تامین مسکن مردم وارد این مبحث شده و مانند دولت قبل عمل نکرد. پایان پیام/ 

دیدگاهتان را بنویسید

Next Post

«مرزبانی» در خوی چه می‌کند؟/ از اعزام ماشین‌آلات سنگین تا استقرار تیم‌های بهداری

پ فوریه 9 , 2023
اعزام ماشین آلات سنگین، استقرار تیم‌های بهداری، پخت و توزیع نان، تهیه و پخش غذای گرم و اقلام غذایی و امدادی از جمله گوشه ای از مردم یاری مأموران سختکوش مرزبانی انتظامی کشور در خوی است.